Projekt „Zdrowy Fundament Młodości”Od II półrocza w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu pod nazwą „Zdrowy Fundament Młodości” zakładający walkę z wadami postawy u dzieci w klasach I-III szkoły podstawowej.

Pokazy i doświadczeniaW dniu 31 stycznia 2020 r. odbył się pokaz doświadczeń z chemii i fizyki.
Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych mieli możliwość obejrzenia jak za pomocą różnicy ciśnień można umieścić balon w butelce. Ciekawe doświadczenia chemiczne to reakcja manganianu (VII) potasu z gliceryną i perhydrolu z manganianem (VII) potasu, można było zaobserwować pojawienie się dymu i ognia bez użycia zapałek.

Rozstrzygnięcie konkursu „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka”W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. w naszej szkole rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka”, którego organizatorami byli wychowawcy świetlicy - p. Bogumiła Żółtowska i p. Janusz Nowak.

Kolędowanie w Domu SenioraW czwartek, 30 stycznia 2020 roku, w ramach działania Szkolnego Koła Wolontariatu „Świetliki”, młodzież z naszej szkoły przedstawiła program artystyczny „Bóg rodzi się w człowieku” dla mieszkańców Domu Seniora Leonianum w Sikorzu.

warsztaty piernikoweDnia 15 stycznia 2020 roku odbyły się warsztaty piernikowe „Serduszko dla Babci i Dziadka”. Każde dziecko otrzymało pierniczki, które własnoręcznie ozdobiło lukrem i cukrowymi dekoracjami. Przedszkolaki z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpiły do wykonywania zadania, wkładając w to całe swoje serce.

„Pomoc czworonogom – nasi uczniowie oraz przedszkolaki nie zawiedli”Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły oraz przedszkolakom, którzy okazali wielkie serce i wsparli zbiórkę darów dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Płocku.

WYJAZD DO TEATRU „RAMPA” W WARSZAWIEImię Patrona zobowiązuje! Staramy się bywać na przedstawieniach – adaptacjach powieści Kornela Makuszyńskiego. W Teatrze Dramatycznym w Płocku obejrzeliśmy „Szatana z siódmej klasy”. Byliśmy też w Teatrze „Rampa” w Warszawie na spektaklu „O dwóch takich co ukradli księżyc”.

Spotkanie ze strazakiemNasze przedszkolaki uwielbiają gościć wyjątkowych gości dzięki czemu mogą dowiedzieć się dużo ciekawych i ważnych rzeczy.

W grudniu do naszego przedszkola zawitał strażak p. Michał Sobociński, którego mogły ugościć maluszki z grupy „Poziomki” oraz najstarsze dzieci z grupy „Odkrywcy” i „Tropiciele”. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się ze specyfiką związaną z pracą strażaka oraz zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru.

KOLĘDNICY MISYJNI W WYSZYNIEPo raz kolejny, w sobotę –4 stycznia, uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. Razem z opiekunami p. Edytą Kołodziejską i p. Januszem Nowakiem wyruszyli na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Amazonii.

Jadełka w przedszkolu 2019Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić ich wyjątkowy charakter,  już tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyły się jasełka. Dzieci z dwóch najstarszych grup: Odkrywców i Tropicieli w specjalnie przygotowanych przez rodziców kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa.