Spotkania z wychowawcamiZEBRANIA KLASOWE

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJW dniu 9 listopada 2018 r., podobnie jak w całej Polsce, obchodziliśmy w naszej szkole 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od wysłuchania wspaniałego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Cezarego Szymczaka.

Dnia 09 listopada 2018 roku świętowaliśmy w naszym przedszkolu 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 6 - letnie dzieci z grup "Poziomki" i "Morelki" przygotowały dla swoich Rodziców i bliskich krótki występ, podczas którego dumnie i ze świadomością opowiedziały o zaborach oraz o symbolach narodowych.

Wycieczka do WarszawyUczniowie klasy drugiej i trzeciej 29 października 2018 r. udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem wyjazdu było szaleństwo w sali zabaw Airo Space Kids.

LOTERIA MISYJNA26 października w TYGODNIU MISYJNYM, który w tym roku był obchodzony pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”, w szkole odbyła się loteria fantowa. Dzieci przynosiły do szkoły książki, zabawki, gry, puzle, maskotki i pluszaki, które następnie zostały rozlosowane.

Spotkanie adaptacyjne w naszym przedszkoluW słoneczny październikowy (18.10) poranek klasa pierwsza udała się na wycieczkę, do kina NoveKino Przedwiośnie, na seans pt. „Hotel Transylwania 3”. Wybór ten był strzałem w 10! Bajka spodobała się wszystkim uczniom.

ŚWIĘTO PATRONA W DNIU EDUKACJI NARODOWEJDzień 14 października to szczególna data w kalendarzu naszej szkoły, bowiem wówczas obchodzimy Święto Patrona Szkoły - Kornela Makuszyńskiego oraz Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela.

Ogólnopolski Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”We wtorek (16.10) klasy I-III miały przyjemność gościć Panią Leśnik - Małgorzatę Włoczkowską z Nadleśnictwa Płock. Odbyła się prelekcja na temat mieszkańców lasu, ze szczególnym uwzględnieniem: bobra, lisa, sowy, jeża, zająca oraz rysia.

Wycieczka do BiskupinaW piękny, słoneczny dzień 11 października 2018 roku uczniowie klas 4 – 7 udali się wraz ze swoimi opiekunami na wycieczkę do Biskupina i Kruszwicy. Najpierw oglądaliśmy Mysią Wieżę, w której, według legendy, myszy zjadły złego księcia Popiela i jego okrutną żonę.

CAFE POEZJA - DLA NIEPODLEGŁEJW ramach zaplanowanych przez nas działań dotyczących uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się kolejna edycja spotkania z poezją. Przygotowano przepiękne wiersze, tym razem o tematyce patriotycznej, o ojczyźnie, napisane przez wybitnych Polaków te poświęcone niezwykłym Polakom.