MAJOWE ŚWIĘTAW dniu 29 kwietnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Majowych. W tym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Tym razem to najmłodsi uczniowie z klas I – III przygotowali akademię.

„KSIĄŻKA JEST TO MĘDRZEC ŁAGODNY I PEŁEN SŁODYCZY...”„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens.”

Realizacja Programu profilaktycznego Dnia 22.04.2022 r. uczniowie klas IV, V, VI i VIII spotkali się z wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów, poetą i kompozytorem Jackiem Musiatowiczem. Pan Jacek Musiatowicz wraz ze swym synem Michałem przeprowadzili program profilaktyczny "Życie to spacer po kamieniach".

„WIELKANOCNE IDĄ ŚWIĘTA”W dniu 13 kwietnia w szkole odbyła się uroczystość Wielkanocna. Uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny, podczas którego przypomnieli istotę przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego, które jest najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym, gdyż wprowadza nas w tajemnice męki, śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Toruń jest Naj!Toruń jest Naj!
Pod takim hasłem odbyła się wycieczka uczniów klas I – II do Torunia, dnia 12 kwietnia 2022 r.
Przygodę w Toruniu rozpoczęliśmy od Wizyty w Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans „Cudowna podróż”. Dzieci otrzymały odpowiedź na wiele pytań.

WYJAZD DO TEATRU „SYRENA” W WARSZAWIEDwie godziny takiego „Wielkiego Patrzenia” miała okazję przeżyć ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły, która w sobotnie popołudnie 9 kwietnia 2022 roku obejrzała spektakl „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” w warszawskim teatrze „Syrena”.

Warsztaty Wielkanocne w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w SannikachW dniu 6 kwietnia uczniowie klas III-IV wzięli udział w warsztatach Wielkanocnych w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. W wielki zachwyt wprawiły wszystkich wykonane ręcznie metodą decoupage pisanki, a sama czynność niezwykle zaabsorbowała wszystkie dzieci i nauczycieli.

DZIEŃ BEZ PLECAKAW naszej szkole 1 IV 2022 r. (piątek) z inicjatywy Samorządu Szkolnego została zorganizowana akcja „Dzień bez Plecaka”. Uczniowie w tym dniu mieli za zadanie spakować najpotrzebniejsze rzeczy (książki, zeszyty, śniadanie, piórnik) w coś innego niż plecak.

Rekrutacja 2022/2023Szanowni Państwo,

od 1 marca 2022 r. rozpoczynamy zapisy dzieci w wieku 3-6 lat do Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie zamieszkałe na terenie Gminy Stara Biała oraz zapisy dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.