WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2019/2020WYKAZ PODRĘCZNIKÓW obowiązujących w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie w roku szkolnym 2019/2020.

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019W dniu 19.06.2019 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 - pożegnanie pierwszych absolwentów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

Wycieczka do Żelazowej WoliW piękny, słoneczny dzień, 5 czerwca 2019 r. uczniowie klas I - II udali się na wycieczkę do Żelazowej Woli.
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i park od wielu lat stanowią najsłynniejsze miejsce kultury polskiego kompozytora.

Zielona szkołaW dniach 21.05 – 24.05.2019 r. odbyła się, długo oczekiwana przez 54 uczniów naszej szkoły, Zielona Szkoła, której docelowym regionem pobytu i zwiedzania były Góry Świętokrzyskie. Ta, niewątpliwie przepiękna, choć nie do końca doceniana, kraina geograficzna Polski, przysporzyła wszystkim uczestnikom 4 dniowej wycieczki wiele wspaniałych, niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji.

Majowe ŚwiętaDnia 30 kwietnia 2019 r. z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – Maja, uczniowie najmłodszych klas wraz z uczennicami klasy VI przygotowali ciekawą lekcję historii.
Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru naszej szkoły, następnie odśpiewano Hymn narodowy oraz Hymn szkoły.

MISTERIUM WIELKANOCNEW kalendarzu jest wiele dni radosnych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc.

Z wizytą w Toruniu i CiechocinkuDnia 20 marca b. r. uczniowie z klas V-VIII wraz z nauczycielami: p. Bogumiłą Żółtowską, p. Justyną Piotrowską, p. Agnieszką Byttner i p. Beatą Bornińską udali się na jednodniową wycieczkę do Torunia i Ciechocinka. Pomimo wczesnej godziny wyjazdu, humory wszystkim dopisywały.

Rekrutacja 2019/2020SZANOWNI RODZICE!

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. ROZPOCZYNA się REKRUTACJA na rok szkolny 2019/2020.

ŚNIADANIE DAJE MOCZdrowo zaczęliśmy drugi semestr nauki. Dnia 19.02 w naszej szkole odbyła się akcja „Śniadanie Daje moc”, organizowana przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka, która zwiększa świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania.