AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI„Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach, to klęska” - te słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego stały się mottem akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która 10 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole. W tym roku świętujemy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.

ZBIÓRKA MAKULATURYZapraszamy do udziału w akcji OSZCZĘDŹ DRZEWA I NATURĘ-PRZYNIEŚ NAM MAKULATURĘ!
Masz w domu mnóstwo śmieci: wszelkiego rodzaju odpady papierowe tj. kartoniki po sokach, mleku, opakowania, torebki, gazety, zniszczone książki, kartony itp.? Pomóż nam…

LOTERIA MISYJNA27 października 2017 r., w TYGODNIU MISYJNYM, który w tym roku był obchodzony pod hasłem „Idźcie i głoście”, w szkole odbyła się loteria fantowa. Przez dwa tygodnie dzieci przynosiły książki, zabawki, gry, puzzle, maskotki i pluszaki, które następnie zostały rozlosowane. Zebrane w ten sposób fundusze – 233 zł, zostały przekazane na PAPIESKIE DZIEŁO MISYJNE DZIECI.

Konkurs Świetlicowy Klub "Aniołeczek" zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "DYNIOWE CUDA". Koordynatorem konkursu jest p. Janusz Nowak. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły. Prace konkursowe należy składać w terminie 26.10.2017 r. - 07.11.2017 r.
Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w Regulaminie.

ŚlubowanieŚlubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku miało to miejsce 20 października 2017 r. Był to dzień długo oczekiwany przez uczniów, bardzo ważny również dla rodziców. Rozpoczęto od części artystycznej, którą przepięknie poprowadzili uczniowie klasy V Alicja Tyrajska i Bartosz Ostrowski.

Konkurs proekologicznyUczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie dla szkół podstawowych z terenu Powiatu Płockiego i Miasta Płocka pt.: ”EKO- ROWER” oraz w konkursie dla placówek oświatowych z terenu gmin Stara Biała, Bielsk i Brudzeń Duży - ”SEGREGUJESZ ŚWIAT RATUJESZ”.

Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona13 października 2017 roku obchodziliśmy dwa bardzo ważne święta – Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona.
Obchody tych uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i uroczystego odśpiewania hymnu szkoły.

Warsztaty MydlarskieWe wtorek 10 października, w naszym przedszkolu i szkole odbyły się warsztaty mydlarskie, które przeprowadziła firma KREATYWNA PLANETA. „Warsztaty Mydlarskie” to okazja stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakim są mydełka glicerynowe. To niezapomniana chwila kreatywnej radości.

Wyjazd uczniów klas I-III do Muzeum Wsi Mazowieckiej w SierpcuDnia 6 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny odwiedzili Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Głównym celem wyjazdu był udział uczniów z klas I-III w lekcji kaligrafii.
Po ubraniu się w szkolne mundurki, uczniowie zasiedli do drewnianych ławek z lat 50 i za pomocą piór i stalówek, w specjalnie przygotowanych zeszytach, ćwiczyli staranność pisania.

Spotkanie uczniów klas I-III z pisarką Agnieszką FrączekW ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Białej, uczniowie klas najmłodszych I – III, w dniu 2 października uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z pisarką Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci, laureatką wielu nagród.