KOLĘDNICY MISYJNI W WYSZYNIEJuż po raz 14, w sobotę – 29 grudnia 2018 r. uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. W tym roku wyruszyli na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Rwandzie i Burundi, do których dotrze pomoc, do buszu i na tereny, gdzie brakuje niemal wszystkiego.

Udział w Projekcie Szachy w Mazowieckiej Szkole

„W Betlejem, w Betlejem wielka radość się dzieje…”20 grudnia 2018 r. w szkole odbyła się wyjątkowa, świąteczna uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Barbary w Sikorzu, ks. Jarosław Cichocki oraz prezes Banku Spółdzielczego w Starej Białej p. Marcin Łukasik. Uczniowie klas VII i VIII przedstawili wybrane sceny Biblijne w formie teatru cieni.

Czytamy o historii PolskiW ramach akcji "Czytamy o historii Polski" biblioteka szkolna wspólnie ze szkolnym kołem wolontariatu przygotowali poranek czytania. Młodzież i dzieci wysłuchały opowiadań czytanych przez zaproszonych gości.

Sport to zdrowie, każdy to powieW naszej szkole uczniowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aktywny wypoczynek to samo zdrowie. Chętnie biorą więc udział w różnych turniejach, zawodach sportowych organizowanych nie tylko przez naszą szkołę, ale także przez inne szkoły z sąsiednich miejscowości.

W ten magiczny czas…Mikołajki obchodzone są 6 grudnia ku czci św. Mikołaja biskupa Miry. Według współczesnych tradycji w ten dzień obdarowuje się dzieci prezentami w postaci słodyczy i zabawek. Okazuje się, że nie tylko najmłodsi z niecierpliwością czekają na ten dzień i na prezenty od Mikołaja.

Wróżb i magii moc… czyli zabawy andrzejkowe w naszej szkoleAndrzejki to jednocześnie doskonała okazja do dobrej zabawy i podtrzymania ludowej tradycji. W piątek 30 listopada, w naszej szkole odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i wolontariuszy z klasy VII i VIII - Szkolnego Koła Wolontariatu „Świetliki”.

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCHTrwając w duchu patriotyzmu i dumy, obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, w dniu 13 listopada, uczniowie naszej szkoły, należący do chóru szkolnego, mieli możliwość uczestniczyć w koncercie pieśni patriotycznych zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJW dniu 9 listopada 2018 r., podobnie jak w całej Polsce, obchodziliśmy w naszej szkole 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od wysłuchania wspaniałego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Cezarego Szymczaka.