Rekrutacja 2019/2020SZANOWNI RODZICE!

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. ROZPOCZYNA się REKRUTACJA na rok szkolny 2019/2020.

ŚNIADANIE DAJE MOCZdrowo zaczęliśmy drugi semestr nauki. Dnia 19.02 w naszej szkole odbyła się akcja „Śniadanie Daje moc”, organizowana przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka, która zwiększa świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania.

Bal KarnawałowyKarnawał to okres maskarad, pochodów i szalonej zabawy. Jest on ściśle związany z tańcami, zatem jak karnawał, to i bal. W piątek 25 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Jednym ze zwyczajów zakorzenionych w historii karnawału, jest przebieranie się i udawanie kogoś innego podczas zabawy karnawałowej.

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego„Ćwicz stale, idź dalej, a przeszkody pokonasz”- uczniowie naszej szkoły doskonale zdają sobie sprawę z sensu i prawdziwości tych słów. Chętnie biorą udział w różnych zawodach sportowych, wykorzystując swój talent i rozwijając swoje dotychczasowe umiejętności.

Warsztaty KorczakowskieW dniach 8 i 15 stycznia 2019 roku młodzież z klas siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie wzięli udział w Warsztatach Korczakowskich organizowanych w siedzibie Muzeum Żydów Mazowieckich przez panią Romę Ludwicką.

Spotkanie adaptacyjne w naszym przedszkolu„SIĘ DZIAŁO!”
27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole.
Tegoroczne hasło Wielkiej Orkiestry brzmi „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”.

Państwowe Archiwum w Płocku10 stycznia 2019 roku uczniowie klas 5A i 5B uczestniczyli w ciekawej lekcji historii w Państwowym Archiwum w Płocku. Dowiedzieli się jakie dokumenty są tam przechowywane i w jakim celu. Poznali pracę archiwistów, sposoby konserwowania, digitalizacji i udostępniania zbiorów.

KOLĘDNICY MISYJNI W WYSZYNIEJuż po raz 14, w sobotę – 29 grudnia 2018 r. uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. W tym roku wyruszyli na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Rwandzie i Burundi, do których dotrze pomoc, do buszu i na tereny, gdzie brakuje niemal wszystkiego.

Udział w Projekcie Szachy w Mazowieckiej Szkole