Spotkanie adaptacyjne w naszym przedszkoluUROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę z udziałem Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Mazowieckie - historia Niepodległości” to program Wojewody Mazowieckiego p. Zdzisława Sipiery w ramach, którego pięć szkół z województwa mazowieckiego zaprezentowało program artystyczny związany ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gazetka SzkolniakNOWY NUMER GAZETKI "SZKOLNIAK"

Zapraszamy do przeczytania!

Wycieczka do ToruniaW dniu 29 maja 2018 r. uczniowie klas I –III udali się na wycieczkę do pięknego Torunia.
Przygodę tam rozpoczęliśmy od wizyty w Piernikowej Chatce, gdzie po wysłuchaniu wielu ciekawostek na temat receptury słynnych pierników, wzięliśmy udział w warsztatach piernikowych.

Warszawa szlakiem baśni i legendDnia 29 maja uczniowie klas IV - VII wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wyjątkowej wizyty w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Lekcja muzealna dotyczyła wybranych części ekspozycji stałej w pałacu.

Wycieczka do Jura Park w Solcu KujawskimDnia 14 maja 2018 r. uczniowie klas I i II udali się na kolejną wycieczkę, tym razem w celu poznania niezwykłego świata dinozaurów do Jura Park w Solcu Kujawskim.
To przepiękne miejsce, usytuowane w centrum lasu sosnowego, zapewniające moc atrakcji.

„X wieków Płocka” – lekcja historii w Muzeum Mazowieckim w PłockuW dniu 10 maja 2018 roku uczniowie klas czwartych, piątej i szóstej z opiekunami byli na zajęciach w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Na wystawie "X wieków Płocka" oglądaliśmy eksponaty związanie z historią naszego miasta od początków jego istnienia aż po czasy współczesne.

Zajęcia w ZOOW dniu 9 maja 2018 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Celem głównym było uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych pt.: "Podwodny świat".
W czasie prelekcji wzbogaconej multimedialną prezentacją uczniowie poznali budowę ciała ryby oraz różne ich gatunki.

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w WyszyniePod takim hasłem 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Po raz pierwszy uczniowie klas młodszych, pod kierunkiem wychowawców zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z obrad Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 maja. Świetnie odegrali role znaczących postaci dla tych wydarzeń: chłopów, mieszczan, szlachty, nie zabrakło oczywiście króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzień Książki i Praw Autorskich23 kwietnia obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich.
W naszej szkole obchodziliśmy to święto pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat". Najpierw obejrzeliśmy film, w którym nauczyciele i uczniowie opowiadali o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa.