Herb PolskiLogo szkoły

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA ORAZ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie

Od pięciu lat dzień 14 października w naszej szkole jest podwójnym świętem. Uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom, ale też przypominamy sylwetkę wielkiego pisarza, wspaniałego człowieka, patrona szkoły – Kornela Makuszyńskiego.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru, na którym umieszczone są słowa Patrona „Mądrym być to wielka sztuka, dobrym jeszcze większa”. Następnie odśpiewano hymny: państwowy i szkoły.

W formie wywiadu dziennikarza z uczniami przypomniano sylwetkę Kornela Makuszyńskiego, jego twórczość, przedstawiono też najbardziej charakterystycznych bohaterów jego powieści – Basię Bzowską, Ewę Tyszowską, Irenkę Borowską oraz Adasia Cisowskiego. Wszyscy oni wymienieni są w hymnie szkoły, którego słowa znają wszyscy uczniowie i zawsze z dumą śpiewają. Przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty przy tablicy poświęconej Patronowi szkoły – Kornelowi Makuszyńskiemu.

Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska gorąco podziękowała młodym wykonawcom za wspaniały występ, życzyła sukcesów w nauce i rozwijaniu swoich talentów.

Nauczyciele, wychowawcy, specjaliści pracujący w szkole otrzymali od Pani Dyrektor podziękowania za pracę i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Serdeczne gratulacje, życzenia, kwiaty oraz upominki – niespodzianki były dopełnieniem miłych słów Pani Dyrektor. Za szczególne osiągnięcia nauczyciele otrzymali również Nagrody Dyrektora.

Na ręce Pani Dyrektor życzenia dla wszystkich nauczycieli złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców.

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA ORAZ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie

Dnia 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci z grupy Malinki oraz Jabłuszka wraz z wychowawcami przygotowały krótkie przedstawienie z tej okazji. Były piosenki oraz wiersze. Dzieci w ten sposób podziękowały wychowawcą i pracownikom za trud włożony w ich wychowanie, za codzienną opiekę oraz edukację. Pani Dyrektor również złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wręczyła kwiaty, upominki i Nagrody Dyrektora.

Opracowanie: p. Bogumiła Żółtowska i p. Renata Kalinowska

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej