"Ochrzczeni i posłani" to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, która przypadała w tym roku 20 października. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny to wyjątkowy czas, ponieważ wpisywał się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Mali misjonarze oraz wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami p. Edytą Kołodziejską i p. Januszem Nowakiem, aktywnie włączyli się w obchody Tygodnia Misyjnego. W niedzielę po Mszach Świętych zorganizowano kiermasz, podczas którego sprzedawano między innymi różańce z koralików wykonane ręcznie przez kobiety z plemienia Pokot w północno-zachodniej Kenii, gdzie posługują misjonarze Kombonianie, breloczki, gadżety misyjne, długopisy, zakładki, opaski na rękę, a nawet kawę i herbatę z Madagaskaru, Boliwii, czy Birmy. Natomiast w czwartek w szkole odbyła się loteria fantowa. Dzieci przynosiły liczne fanty: książki, zabawki, gry, puzzle, maskotki, które następnie zostały rozlosowane. Zebrane w ten sposób fundusze 756 zł z kiermaszu i 281 zł z loterii zostały przekazane na PAPIESKIE DZIEŁO MISYJNE DZIECI. Dziecięce ofiary stają się częścią funduszu solidarności PDMD przeznaczonego na tworzenie i wspomaganie projektów służących ich rówieśnikom na misjach, na środki niezbędne do duszpasterstwa dzieci, do ich formacji chrześcijańskiej, do nauczania, ochrony życia i zdrowia, szczególnie tam, gdzie wskutek klęski głodu i z braku pomocy lekarskiej giną ich tysiące.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie kiermaszu i loterii misyjnej, wzięli w niej udział i złożyli drobne ofiary dla swoich rówieśników z krajów misyjnych. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

Opracowała – p. Edyta Kołodziejska