Drukuj

Jadełka w przedszkolu 2019Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić ich wyjątkowy charakter,  już tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyły się jasełka. Dzieci z dwóch najstarszych grup: Odkrywców i Tropicieli w specjalnie przygotowanych przez rodziców kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa.

             

 

     Do żłóbka  Bożego Dzieciątka przybyły bajkowe postaci: Dziewczynka z zapałkami, Kopciuszek, Sierotka Marysia, Calineczka, Jaś  i Małgosia, Czerwony Kapturek, Smerfy, pastuszkowie oraz aniołowie.

     Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, pięknie recytowały długie teksty i radośnie śpiewały. Dziewczynki z obu grup, w strojach śnieżynek, zaprezentowały niezwykły taniec ze wstążkami, który wywołał  ogromne wzruszenie u oglądających rodziców. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Zaproszenie rodziców do wspólnego kolędowania sprawiło, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji.  

    Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska. Podziękowała małym wykonawcom i przy tej niezwykłej okazji złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Ponadto dzieciaki wręczyły swoim rodzicom upominki. Były to przygotowane wspólnie z wychowawcami świąteczne skrzaty.
     Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Przygotowały: p. Emilia Niedzielak, p. Paulina Żabka, p. Anna Wiktorowska