Drukuj

Spotkanie ze strazakiemNasze przedszkolaki uwielbiają gościć wyjątkowych gości dzięki czemu mogą dowiedzieć się dużo ciekawych i ważnych rzeczy.

W grudniu do naszego przedszkola zawitał strażak p. Michał Sobociński, którego mogły ugościć maluszki z grupy „Poziomki” oraz najstarsze dzieci z grupy „Odkrywcy” i „Tropiciele”. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się ze specyfiką związaną z pracą strażaka oraz zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru.

Przedszkolacy dowiedzieli się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, a także jaki numer trzeba wybrać. Następnie odbył się profesjonalny pokaz stroju oraz sprzętu strażaka, który jest niezbędny w pracy strażaka, by gasić pożary czy też ratować ludzi. Dodatkowo dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pierwszej pomocy. Po prezentacji wszystkie dzieci chętnie ćwiczyły wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszego gościa. Wiele radości sprawiła dzieciom również możliwość założenia specjalnej strażackiej maski, która jest podstawowym środkiem ochronnym w pracy strażaka, która ułatwia oddychanie w ciężkich warunkach.

            Na koniec dzieci otrzymały od pana strażaka kilka gadżetów przypominających ich o tej wspaniałej wizycie. Również dzieci w ramach podziękowania wręczyły strażakowi dyplom z wozem strażackim oraz drobny słodki upominek.

            Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę strażaka, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach oraz zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.