Drukuj

W czwartek, 30 stycznia 2020 roku, w ramach działania Szkolnego Koła Wolontariatu „Świetliki”, młodzież z naszej szkoły przedstawiła program artystyczny „Bóg rodzi się w człowieku” dla mieszkańców Domu Seniora Leonianum w Sikorzu. Uczniów klas I-VII przygotowali do występ p. Edyta Kołodziejska i p. Maciej Bieniek, zaś inicjatorem wyjazdu do Domu Seniora był p. Janusz Nowak.

Zaśpiewane kolędy i pastorałki oraz wyjątkowe wiersze i rozważania św. Jana Pawła II, ks. Józefa Tischnera i ks. Jana Twardowskiego, dotyczące narodzenia Dzieciątka Jezus, sprawiły ogromną radość mieszkańcom Domu Seniora.

Występ szkolnych artystów został nagrodzony gromkimi brawami, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie religijnych treści. Było to także ważne doświadczenie dla uczniów, ponieważ wolontariat to szkoła empatii i zaangażowania się dla dobra drugiego człowieka. Wizyta w Leoianum była także okazją do odwiedzenia „innego świata”, w którym wyznacznikiem szczęścia jest po prostu czyjaś obecność.

Opracował: p. Janusz Nowak