Herb PolskiLogo szkoły

„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu.”
Kornel Makuszyński

Od 22 do 26 lutego obchodziliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – tydzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Celem akcji było przypomnienie, że warto być na co dzień uprzejmym, dobrym i pomocnym. Warto się uśmiechać do innych; uśmiech przecież nic nie kosztuje, a tak wiele potrafi zmienić. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy drugiemu człowiekowi, wraca do nas z nawiązką.

Wychowawcy w swoich klasach przeprowadzili zajęci nt. życzliwości - filmy, prezentacje multimedialne, pogadanki.

Jednym z działań, jakie było realizowane w ramach akcji było wyzwanie pt.: "Kolorowy strój". W piątek, 26 listopada, odbył się DZIEŃ KOLORU ŻÓŁTEGO, chętni uczniowie uwzględnili żółte elementy stroju w swojej garderobie (lub również inne kolory, np. czerwony, pomarańczowy, zielony).Uczniowie w swoich klasach, wraz z wychowawcami, wykonywali Ordery Życzliwości.

Uczniowie z klasy V zorganizowali akcję „Jesteś Super", na przerwach chodzili po korytarzach szkoły z banerem „Jesteś Super” i wręczali Ordery życzliwości, chcieli w ten sposób sprawić napotkanym osobom przyjemność.

W piątek (na zakończenie tego wyjątkowego czasu) odbył się nietypowy kiermasz - domowych słodkości, zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. W tym dniu Uczniowie wraz z Rodzicami i Nauczycielami przygotowali dla społeczności szkolnej „słodką ucztę”. Dzięki otwartości, życzliwości społeczności szkolnej zostało zebranych 309,70 zł. Środki zebrane podczas akcji zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom Uczniów naszej szkoły. W tym dniu Samorząd Uczniowski Szkoły zorganizował, krótkie spotkanie na holu szkoły, w trakcie którego przedstawił najważniejsze zapisy Statutu Szkoły, mówiące o życzliwym zachowaniu się wobec drugiego człowieka.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję. Dziękujemy za każdy uśmiech, miłe słowo, pomoc – to dowód na to, że cel przedsięwzięcia został osiągnięty.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
p. Janusz Nowak

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej
 • Ogólnopolski program