12 maja 2016 r. uczniowie klasy III naszej szkoły wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do ZAKĄTKA ODKRYWCÓW. Celem wyjazdu była chęć zdobycia nowej, jeszcze nikomu z naszej szkoły nieznanej i nie odkrytej wiedzy. WARSZTATY MYDLANE to kreatywna, twórcza i bardzo ciekawa forma edukacyjna. Pomysł na zorganizowanie takich warsztatów zawdzięczamy starożytnym Fenicjanom, którzy ok 4 tys. lat temu wynaleźli mydło.

Podczas zajęć Młodzi Odkrywcy poznawali krótką historię mydła, jego rodzaje oraz samodzielnie wyprodukowali własne ozdobne mydło glicerynowe. Dodatkowo w czasie zajęć odbywały się niezwykłe pokazy baniek mydlanych, bańki z mgłą, wybuchające, wielkie i małe, a dla odważnych zamykanie w bańce.

Warsztaty, w których uczestniczyły dzieci budowały poczucie własnej wartości, uczyły skupienia uwagi, koncentracji oraz twórczego podejścia do wykonywanego zadania rozwijając także zdolności manualne. Zajęcia niosły ze sobą dużą wartość poznawczą, rozbudzając zainteresowanie otaczającym światem. Stanowiły również wspaniałą okazję do integracji grupy. Podczas warsztatów w "Zakątku Odkrywców" dzieci inspirowały się dewizą Konfucjusza. Dlatego każdy uczestnik pracował przy indywidualnym stanowisku.

Udział uczniów klasy III w innowacyjnych warsztatach mydlanych w Zakątku Odkrywców.

Opracowała - p. Kamila Górzyńska