W piękny słoneczny poranek, 1 września 2016 r. cała społeczność szkolna spotkała się na boisku szkolnym, aby zainaugurować nowy rok szkolny 2016/2017.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły, głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska. Powitała serdecznie wszystkich po wakacyjnej przerwie, w szczególności Wójta Gminy Stara Biała Pana Sławomira Wawrzyńskiego, nowego Proboszcza Parafii pod wezwaniem św. Barbary w Sikorzu Ks. Jarosława Cichockiego, szanowne grono pedagogiczne, drogich rodziców, pierwszoklasistów i pozostałych uczniów naszej szkoły.

Pan Wójt i Ks. Jarosław złożyli wszystkim uczniom życzenia z okazji rozpoczynającego się nowego roku, życząc sukcesów w nauce.

Następnie Pani Dyrektor zapoznała z organizacją pracy szkoły na rok szkolny 2016/2017. Przedstawiła kadrę pedagogiczną, wychowawców i nauczycieli poszczególnych przedmiotów oraz zaplanowane do realizacji priorytetowe działania.

Podkreśliła w swoim wystąpieniu, że dobra szkoła podstawowa, a za taką właśnie uchodzi Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie powinna przygotować dziecko do podjęcia płynnej pracy na kolejnym etapie edukacyjnym. Winna być fundamentem, podwaliną, wyposażyć w niezbędną wiedzę i umiejętności. Kształcić i wszechstronnie rozwijać. Dlatego zaplanowane działania pozwolą wyposażyć uczniów w wiedzę nie tylko w zakresie podstawy programowej, ale znacznie wykraczającą poza jej ramy.

PRIORYTETOWYM ZADANIEM będzie promowanie wartości nauki, osiąganie wysokiego poziomu edukacji. Dlatego też w tym roku szkolnym oferujemy naszym uczniom atrakcyjną ofertę edukacyjną, planujemy po raz pierwszy zorganizować ZIELONĄ SZKOŁĘ. Zaplanowaliśmy szereg zajęć wyjazdowych poza teren szkoły. Pragniemy kształcić kompetencje językowe, promować czytelnictwo, organizować spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania z poezją, prozą, sztuką. Nauczyciele opracowali programy innowacyjne, które dodatkowo wzbogacą proces dydaktyczny i rozwiną wśród uczniów logiczne myślenie, kreatywność, spontaniczność, nauczą wnioskowania oraz wykorzystania wiedzy w praktyce.

W dalszej części Pani dyrektor uroczyście wręczyła uczniom klasy pierwszej - pierwszy ELEMENTARZ. Podjęcia nauki w szkole gratulował uczniom Pan Wójt oraz wychowawczyni, życząc powodzenia i samych szóstek.

Na zakończenie uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego Pani Dyrektor życzyła zarówno uczniom, jak i nauczycielom, owocnego, pełnego sukcesów kolejnego roku pracy w szkole. Niech ten rok szkolny upłynie wszystkim na spełnianiu marzeń, realizacji założonych celów i postanowień. Niech każda mała porażka będzie fundamentem przyszłego sukcesu.