„Kiedy święta się zbliżają,

to Mikołaj w wielkim tronie

w stosie listów od dzieciaków,

aż po głowę cały tonie.

Święty Mikołaj ciężko pracuje,

piękne prezenty wszystkim szykuje.

Ma dużo pracy cały rok,

wyjść nie ma czasu nawet na krok…”

Słowami tej piosenki przedszkolaki powitały wchodzącego do przedszkola Świętego Mikołaja.

6 grudnia, jak co roku, Święty Mikołaj w towarzystwie Wójta Gminy Stara Biała p. Sławomira Wawrzyńskiego odwiedził dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Dla przedszkolaków był to bardzo oczekiwany dzień, do którego długo się przygotowywały. Uczyły się wierszy, piosenek, tańców, aby jak najlepiej przyjąć swojego wyjątkowego gościa. Od samego rana w przedszkolu była niecodzienna atmosfera, dzieci nasłuchiwały dzwoneczków sań Mikołaja, często spoglądały na drzwi w nadziei, że ujrzą w nich postać ukochanego staruszka oraz ciągle dopytywały swoich cioć: kiedy będzie Mikołaj?

No i nadeszła upragniona chwila…wszystkie przedszkolaki zebrały się na szkolnym korytarzu, zaczęły śpiewać piosenkę, a Mikołaj w asyście dzieci, po rozsypanych śnieżynkach wkroczył do przedszkola, zajął przygotowane dla siebie miejsce i z uśmiechem na twarzy oglądał występ małych artystów.

Każda grupa zaprezentowała się najlepiej jak potrafiła. Widać było, że w każdy element przedstawienia włożone było serce, zaangażowanie i dziecięca radość. Święty Mikołaj podziękował dzieciom za tak cudowne powitanie, był pod wrażeniem talentu przedszkolaków, docenił ich ciężką pracę i tym samym nie szczędził słów podziwu. Wszystkie dzieci obdarował prezentami, dziewczynki otrzymały pluszowe pieski, zaś chłopcy zestawy samochodowe. Na twarzach naszych przedszkolaków zagościł uśmiech.

Wizyta wyjątkowego gościa minęła w miłej, przedświątecznej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci obiecały, ze będą starały się zachowywać, jak najlepiej, a Święty Mikołaj obiecał, że za rok znowu przyjedzie z workami pełnymi prezentów.

Ta wizyta na długo pozostanie w naszej pamięci.

Święty Mikołaju zapraszamy za rok!

Opracowała - p. Izabela Zaniuk