Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to najpiękniejszy okres w roku. 22 grudnia 2016 r. w remizie OSP w Wyszynie, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program słowno-muzyczny opowiadający o tradycjach i zwyczajach świątecznych.

Na szkolną uroczystość przybyli wyjątkowi goście: Wójt Gminy Stara Biała p. Sławomir Wawrzyński z żoną, p. Justyna Kuźnicka – kierownik działu administracyjno – gospodarczego DPS w Brwilnie, p. Adam Pawłowski – kierownik działu opiekuńczo - terapeutycznego DPS w Brwilnie, podopieczni Domu Opieki Społecznej w Brwilnie wraz ze swoimi opiekunami. Druhowie strażacy OSP w Wyszynie, rodzice oraz dziadkowie małych artystów.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska słowami wiersza Matki Teresy z Kalkuty, które w pełni oddały charakter i wprowadziły w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W pięknej świątecznej scenografii dzieci opowiadały o istocie Świąt Bożego Narodzenia. Wyjaśniły znaczenie symboli Bożonarodzeniowych. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinki, ustawiania szopki, dlaczego na niebie wypatrujemy gwiazdy Betlejemskiej, czym rozpoczynamy wieczerzę wigilijną i co oznacza łamanie się opłatkiem. Następnie odwiedzili nas kolędnicy misyjni, którzy przynieśli Dobrą Nowinę o narodzeniu Bożej Dzieciny i opowiedzieli o trudnym życiu swoich rówieśników z różnych stron świata. Z wielkim przejęciem i ogromnym zaangażowaniem przekazali wzruszające treści, wprowadzając widzów w niecodzienny, świąteczny nastrój. Blasku uroczystości dodały nastrojowe, piękne kolędy i pastorałki, które śpiewaliśmy przy akompaniamencie p. Jana Siedleckiego. Występ małych artystów został nagrodzony gromkimi brawami, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie.

Następnie, zgodnie z piękną, polską tradycją podzieliliśmy się opłatkiem, po czym Pani Dyrektor, Pan Wójt, przedstawiciele DPS i OSP złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Uczniowie podziękowali gościom za przybycie wręczając im PŁOMIEŃ MIŁOSIERDZIA.

Na zakończenie uroczystości przybył do nas św. Mikołaj w towarzystwie Rady Rodziców szkoły. Obdarował podopiecznych DPS i wszystkie dzieci świątecznymi, słodkimi paczkami, co sprawiło im wiele radości, a na twarzach pojawiły się promienne uśmiechy.

Wyjątkowe, wigilijne spotkanie z wyjątkowymi gośćmi na długo zapadnie w nasze serca i pamięć.

Opracowała - p. Edyta Kołodziejska

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wyszynie pragnie serdecznie podziękować Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie p. Stanisławowi Wiśniewskiemu za możliwość zorganizowania spotkania opłatkowego w remizie strażackiej.

Dziękuje przybyłym gościom, w szczególności mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie.

Gratuluje uczniom wspaniałego występu.

Dziękuje nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego i przepięknej scenografii.

Serdeczne słowo „dziękuję” składa p. Janowi Siedleckiemu za oprawę wokalno – muzyczną uroczystości.

Szczególne podziękowania kieruje do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie z Przewodniczącym p. Mariuszem Brzozowskim na czele oraz pozostałym rodzicom za zaangażowanie, pomoc w przygotowaniu sali i zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla gości.

Dziękujemy Św. Mikołajowi za prezenty

zapraszamy za rok!