Początek maja w naszym kraju to ważne święta i rocznice, które każdy z nas powinien znać i kultywować. W związku z tym w naszej szkole 28 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczysta akademia. Wszyscy uczniowie tego dnia przybyli na zajęcia w strojach galowych, przygotowano też wstążki, kotyliony oraz chorągiewki w biało - czerwonych barwach.

Rozpoczęto wprowadzeniem pocztu ze sztandarem Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie i odśpiewaniem hymnów: państwowego i szkoły. Już od pierwszej klasy uczniowie znają słowa obu tych ważnych pieśni. Przygotowano scenariusz, który w niezwykły sposób, zaprezentowany pięknie przez uczniów, przybliżał zebranym historię naszej ojczyzny, w szczególności te ważne wydarzenia, które czcimy każdego roku na początku wiosennego miesiąca - Święto Pracy i rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja), Dzień Flagi (2 maja), uchwalenie postępowej, jak na ówczesne czasy, konstytucji (3 maja). Recytacje przeplatana były przepięknym wykonaniem pieśni patriotycznych: "Jak długo w sercach naszych", "Ojczyzno ma...", "Witaj Majowa Jutrzenko", "Jest takie miejsce". Uczniowie zakończyli montaż słowno - muzyczny apelem, skierowanym do wszystkich uczestników uroczystości, aby w te świąteczne dni majowe wywiesić biało - czerwone flagi na znak naszego patriotyzmu.

Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska bardzo serdecznie podziękowała uczniom i nauczycielom za ogromny wkład pracy w przygotowanie i zaprezentowanie niezwykłych historycznych treści. Zwróciła też uwagę na to, że uczniowie odświętnym strojem podkreślili rangę i wagę uroczystości. Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłego świętowania w gronie rodzinnym na licznych imprezach i festynach, które organizowane są z okazji obchodów świąt majowych.

Opracowała - p. Bogumiła Żółtowska