W sobotę 2 grudnia dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w CAMPIE PIŁKI RĘCZNEJ w ORLEN ARENIE w Płocku organizowanym przez wieloletniego reprezentanta Polski, a obecnie prezesa SPR ORLEN WISŁA PŁOCK Adama Wiśniewskiego.

Trzydziestu uczniów z klas I – VII pod opieką Pani Kamili Górzyńskiej i Pana Krzysztofa Modrzejewskiego brało czynny udział w grach i zabawach ogólnorozwojowych z elementami piłki ręcznej przygotowanych i prowadzonych przez zawodników klubu. Dzieci świetnie się bawiły, rozwijały swoje umiejętności, kształtowały ogólną sprawność fizyczną, rywalizowały z dziećmi z innych szkół oraz zawierały nowe znajomości.

Wszyscy uczestnicy CAMPU otrzymali pamiątkowe koszulki, medale oraz dyplomy. Specjalnym punktem tej wspaniałej imprezy sportowej były pamiątkowe zdjęcia oraz autografy z Prezesem Adamem Wiśniewskim oraz zawodnikami klubu.

Kolejną atrakcją tego weekendu dla dzieci z naszej szkoły uczęszczających na zajęcia SKS z piłki ręcznej był niedzielny otwarty trening w hali ZST 70-tki. Zajęcia prowadzone przez Pana Krzysztofa Modrzejewskiego miały na celu jeszcze bardziej zachęcić uczniów do czynnego uprawiania sportu, a w szczególności dyscypliny jaką jest piłka ręczna oraz zaprezentować elementarne wartości płynące z aktywnego stylu życia.

Rodzice natomiast mogli zobaczyć wspaniałą zabawę, zdrową rywalizację, uśmiech i zadowolenie własnych dzieci podczas zajęć.

Po zakończonym treningu dzieci wraz z rodzicami pozostali na trybunach, by podczas meczu seniorów III ligi pomiędzy drużynami SPR HANDBALL PŁOCK – MKS POGOŃ PRUS SIEDLCE kibicować i dopingować zespoły w zmaganiach na boisku.

Mamy nadzieję, że czas spędzony podczas tych imprez sportowych dla dzieci i ich rodziców był pełen wrażeń, miłych niespodzianek i atrakcji sportowych, a nasi młodzi adepci piłki ręcznej jeszcze bardziej się zbliżą i przekonają do wspaniałej dyscypliny jaką jest SZCZYPIORNIAK.

Opracowali: p. Kamila Górzyńska, p. Krzysztof Modrzejewski