Herb PolskiLogo szkoły

Dnia 12 lutego nasza szkoła już po raz piąty właczyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, których krajowym organizatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Ideą obchodów jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Tegoroczne hasło to: "tworzymy kulturę szacunku w sieci". Na całym świecie, każdego roku, luty to wyjątkowy miesiąc, w którym promujemy bezpieczne i pozytywne korzystanie z technologii cyfrowej przez dzieci i młodzież.

Internet jest potężnym narzędziem, które daje wiele możliwości. Jednym z naszych najważniejszych priorytetów jest ochrona uczniów przed zagrożeniami, jakie mogą napotkać online.

W ramach szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 odbył się uroczysty apel podczas, którego podkreślono, iż brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami w Internecie, takimi jak, np.: cyberprzemoc, hejt. Uczniowie klasy V zwrócili uwagę swoim kolegom i koleżankom, iż szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby. Uczniowie przygotowali i przedstawili krótkie scenki przypominając: podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci, netykietę oraz zagrożenia czychające na każdego internautę. Aktorzy zwrócili uwagę na to, że każdy może wykorzystać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy, ale musi pamiętać, że ponosi odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Korzystając z zasobów sieci należy szanować jej użytkowników i respektować ich prawa. Uczniowie klasy V wskazali potencjalne niebezpieczeństwa, jakie mogą grozić użytkownikom sieci, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Przypomnieli, gdzie należy zwrócić się o pomoc.

W ramach tegorocznych obchodów DBI zrealizowano również:

 • przygotowano plakaty: "Bezpieczny Internet", "Tworzymy kulturę szacunku w sieci", "Nadużywanie Internetu",
 • klasy IV-VII ukończyły kursy e-learning z zakresu bezpiecznego poruszania się w Internecie,
 • przeprowadzono konkurs wiedzy na temat cyberprzemocy w klasach IV-VII na platformie Kahoot,
 • zorganizowano konkurs dla klas I-III na przestrzenny model wirusa komputerowego "Robak Komputerowy".

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się we wszystkie podejmowane działania i nie mogą doczekać się obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2019.

Opracowała: p. Justyna Piotrowska

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej