Herb PolskiLogo szkoły

Słowa C. K. Norwida „Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek” stały się mottem uroczystej akademii, która odbyła się w naszej szkole w związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – to święto państwowe, obchodzone 1 marca. Ma na celu upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy pod koniec drugiej wojny światowej oraz tuż po jej zakończeniu walczyli o wolność Polski, o uniezależnienie jej od wpływów Związku Radzieckiego. 1 marca został wybrany ze względu na rocznicę rozstrzelania grupy polskich żołnierzy podziemia antykomunistycznego, wśród nich pułkownika Łukasz Cieplińskiego. Egzekucja miała miejsce w 1951 roku w Warszawie. Święto obchodzimy od 2011 roku.

Nasza szkolna uroczystość - przygotowana przez p. Bogumiłę Żółtowską, p. Grażynę Andrzejczak, uczniów klasy siódmej oraz chór pod opieką p. Cezarego Szymczaka - miała za zadanie przypomnienie o tamtej rzeczywistości. W trakcie montażu słowno-muzycznego zostały zaprezentowane wiersze i piosenki, które oddały klimat tamtych dni. Pojawiło się również odwołanie do postaci Witolda Pileckiego - więźnia Auschwitz, skazanego po wojnie przez władze PRL na karę śmierci.

„Cześć ich pamięci”

Opracowała: p. Grażyna Andrzejczak

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury