Herb PolskiLogo szkoły

21 września 2018 roku w naszej Szkole odbyło się uroczyste przyjęcie tegorocznych pierwszoklasistów do grona Świetlicowego Klubu FRAJDA. Otrzęsiny zorganizowali wychowawcy świetlicy: p. Bogumiła Żółtowska, p. Cezary Szymczak, p. Janusz Nowak oraz wychowawczyni klasy pierwszej - p. Anna Bartkowska.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem uczestników przez starszych uczniów Szkoły. Po oficjalnym powitaniu przyszedł czas na zabawę. Dwudziestu pięciu nowych „świetliczaków” musiało wykonać różne zadania, celem „wkupienia się” w łaski publiczności. Aby zostać oficjalnie przyjętymi do grona „braci” świetlicowej, musieli sprostać próbie, sprawdzającej ich wiedzę z literatury dla najmłodszych. Pierwszoklasiści na dowód, że umieją pisać, a także rysować i kolorować - przekazali do „Świetlicowej Galerii Rysunku i Malarstwa” prace ilustrujące wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Następnie wcielili się w bohaterów wiersza, wykazując się przy tym odwagą i zdolnościami aktorskimi. Inscenizacja była niezwykle zabawna. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły udowodnili, że nie tylko są dobrymi aktorami, ale również doskonale współpracują z sobą przy wykonywaniu trudnych i ambitnych zadań – rzepka została zdobyta!

Werdykt był oczywisty: zebrana publiczność jednogłośnie uznała, że kandydaci zasłużyli na miano ŚWIETLICZAKA naszej szkoły. Po tym wszystkim nastąpił moment złożenia przez dzieci uroczystego zobowiązania się do przestrzegania regulaminu Świetlicowego Klubu „Frajda”. Regulamin odczytywała Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska, każdy pierwszoklasista dzielnie powtarzał za Panią Dyrektor kodeks „świetliczaka”, a następnie „podpisywał się” odciskiem kciuka. Wszyscy poradzili sobie świetnie z tym zadaniem. Witamy dzielnych pierwszoklasistów!!!!

Opracował: p. Janusz Nowak

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej