Herb PolskiLogo szkoły

W naszej szkole uczniowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aktywny wypoczynek to samo zdrowie. Chętnie biorą więc udział w różnych turniejach, zawodach sportowych organizowanych nie tylko przez naszą szkołę, ale także przez inne szkoły z sąsiednich miejscowości. Opiekunami uczniów uczestniczących w tego typu imprezach sportowych są nauczyciele wychowania fizycznego Pan Michał Kowalski i Pan Michał Zalewski.

W dniu 27 listopada braliśmy udział w Rejonowych Zawodach Tenisa Stołowego, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 Ciachcin. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nasza szkoła po raz pierwszy była uczestnikiem tych zawodów. Naszą szkołę godnie reprezentowali trzej uczniowie klasy VII – Szymański Dominik, Leśniewski Dawid, Ludwicki Damian. Nasi dzielni chłopcy drużynowo zajęli III miejsce. Jest to sukces i powód do dumy, bo choć pierwszy raz uczestniczyliśmy w tych zawodach, to zdobyliśmy medalowe, trzecie miejsce. Brawo panowie! Trzeba zwrócić uwagę na to, że zainteresowanie tenisem stołowym w naszej szkole jest ogromne. Dowodem na to są stale oblegane podczas przerw miejsca przy stołach a chętnych do gry wciąż przybywa. Oby tak dalej!

29 listopada reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Andrzejkowym Turnieju w halową piłkę nożną drużyn mieszanych klas VIII o Puchar Wójta Gminy Stara Biała, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej. Przedstawicielami naszej szkoły, biorącymi udział w tym przedsięwzięciu, były osoby z klasy VIII – trzy dziewczęta i trzej chłopcy. Zajęliśmy tam VI miejsce. Po zaciętej walce na wszystkich uczestników turnieju czekały smaczne pączki.

W dniu 3 grudnia ponownie odwiedziliśmy szkołę w starej Białej, by wziąć udział w zawodach w piłkę nożną. Reprezentowali nas uczniowie klasy VII i dwóch uczniów z klasy VIII. Zajęliśmy IV miejsce. Należy szczególnie podkreślić to, że nasi uczniowie dzielnie stawiali opór przeciwnikom, choć przyszło nam stawić czoła uczniom klas VIII i gimnazjalistom z klasy III. Nasi chłopcy do końca dzielnie walczyli i nie poddawali się, mimo tego, że walczyli z uczniami starszymi od siebie.

Chętnych do udziału w różnych zawodach sportowych jest wielu, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu sportem i aktywną formą spędzania czasu. Może nie zawsze zdobywamy nagrody zajmując medalowe miejsca, ale przecież nie to jest najważniejsze. Wszak „Dopóki walczysz, zawsze jesteś zwycięzcą.” (Łukasz Kadziewicz)

Opracował: p. Michał Kowalski

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej