Herb PolskiLogo szkoły

W ramach akcji "Czytamy o historii Polski" biblioteka szkolna wspólnie ze szkolnym kołem wolontariatu przygotowali poranek czytania. Młodzież i dzieci wysłuchały opowiadań czytanych przez zaproszonych gości. Uczniom klas VI, VII i VIII wstrząsające fragmenty wspomnień z obozu w Oświęcimiu przedstawiła pani Aleksandra Nowak – dyrektor i nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą. Była to niezwykła lekcja historii, ponieważ młodzież spotkała się z tematem dramatu obozu zagłady. „Dziewczęta z Auschwitz” to osobiste historie dwunastu kobiet, które przeżyły obóz. Każda z nich opowiada o swoim doświadczeniu bycia w „piekle na ziemi”. Uczniowie z wielką uwagą i emocjami słuchali dramatycznych historii kobiet, które dały świadectwo bestialstwa niemieckich oprawców.

Piątoklasistom i czwartoklasistom opowiadania zaprezentowały nauczyciele z naszej szkoły. Pani Bogumiła Żółtowska – nauczyciel języka polskiego przeczytała bardzo ciekawą i humorystyczną opowieść o sprowadzeniu do Polski… ziemniaków. Psycholog szkolny - pani Paulina Jaroszewska przypomniała kiedy i w jakich okolicznościach powstał hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Pani Emilia Piechota – logopeda szkolny "przeniosła" nas do XI wieku opowiadaniem o pierwszym królu – Bolesławie Chrobrym.

Uczniowie klasy VI a zarazem wolontariusze naszej szkoły przygotowali i przedstawili krótkie opowiadania dla uczniów młodszych klas i przedszkolaków. Dzieci usłyszały legendy o Warsie i Sawie, o złym Popielu, którego myszy zjadły i o złotej kaczce.

Czytanie dziejów Polski było inną, ciekawą lekcją historii, a także propagowaniem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Opracowała: p. Agnieszka Piotrowska

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej