Herb PolskiLogo szkoły

„Ćwicz stale, idź dalej, a przeszkody pokonasz”- uczniowie naszej szkoły doskonale zdają sobie sprawę z sensu i prawdziwości tych słów. Chętnie biorą udział w różnych zawodach sportowych, wykorzystując swój talent i rozwijając swoje dotychczasowe umiejętności. Doskonałym tego przykładem była II Edycja Szkolnego Turnieju w Tenisa Stołowego, która odbyła się w dniu 24 stycznia 2019 roku w murach naszej szkoły. Zainteresowanie i chęć uczestnictwa młodzieży szkolnej w rozgrywkach tenisowych przeszły chyba najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zgłoszeń było tak wiele, że jeszcze przed turniejem odbywały się zawody wewnątrz poszczególnych klas. Celem ich stało się wyłonienie najlepszych graczy i zgłoszenie ich do udziału w Szkolnym Turnieju w Tenisa Stołowego. Sędziami oraz organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego.

W ubiegłym roku szkolnym zawody odbywały się w grupach mieszanych, tzn. dziewczęta grały z chłopcami. Ze względu na ogromne zainteresowanie zawodami, w tym roku dziewczęta grały z dziewczętami a przeciwnikami chłopców byli także chłopcy. Gra była zacięta, a każdy zawodnik charakteryzował się niezwykłą wolą walki i chęcią zwycięstwa.

Wszak „tam, gdzie nie ma walki, nie ma siły” (Oprah Winfrey) a wśród naszych uczniów jest i walka, i siła. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym – do dwóch przegranych. Każdy mecz rozgrywany był do dwóch wygranych setów, z wyjątkiem finału i meczu o III miejsce. W tych przypadkach grano do trzech wygranych setów. Graczom gorąco kibicowali uczniowie klas VI, VII i VIII a także przedstawiciele Grona Pedagogicznego. Na szczególną uwagę i wyróżnienie zasługuje to, że wśród dziewcząt I miejsce zajęła uczennica klasy V.

A oto nasi finaliści wśród dziewcząt:

 • I miejsce - Natalia Passon
 • II miejsce - Weronika Nowakowska
 • III miejsce – Aleksandra Gozdanek
 • IV miejsce – Oliwia Dzięgielewska

Finaliści wśród chłopców:

 • I miejsce – Dawid Leśniewski
 • II miejsce – Wiktor Mienwa
 • III miejsce – Sławomir Ciecharowski
 • IV miejsce – Tomasz Doliński

Pani Dyrektor wręczyła piękne statuetki tym, którzy zajęli miejsca od I do III. Wszyscy biorący udział w Szkolnym Turnieju w Tenisa Stołowego otrzymali gromkie brawa i gratulacje od zagorzałych kibiców.

Wierzymy w to, że do fanów tenisa stołowego wciąż będą dołączać następne zainteresowane osoby i grupa startujących w kolejnych zawodach jeszcze się powiększy.

Z niecierpliwością czekamy zatem na III Edycję Szkolnego Turnieju i zachęcamy do czynnej aktywności przy stołach i do gry w tenisa pamiętając o przysłowiu, że „trening czyni mistrza.”

Opracował: p. Michał Kowalski

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej