„Młodzi WAS potrzebują, oni poszukują wzorców,
które byłyby dla nich punktem odniesienia.
Oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań,
jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko
domagają się od WAS przykładu życia.”
Jan Paweł II

Dnia 11 października 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystej akademii, wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Pani Dyrektor, nauczyciele Szkoły Podstawowej i Samorządowego Przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola i Rady Rodziców Szkoły oraz pracownicy administracji i obsługi.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali pełen humoru program artystyczny, który rozpoczął się powitaniem zebranych gości i śpiewem. Następnie serdeczne życzenia złożyli uczniowie oddziału przedszkolnego i dzieci z Samorządowego Przedszkola. Publiczność mogła zobaczyć humorystyczne inscenizacje osadzone w realiach szkolnych, wykonane przez uczniów kl. III, oraz IV i V. Po przedstawieniu przyszedł czas na wysłuchanie piosenek, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez uczniów kl. IV - VI. Uwieńczeniem programu artystycznego był występ szkolnego zespołu tanecznego FLESH.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska złożyła najserdeczniejsze życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Podkreśliła, że "kształtowanie i wychowanie uczniów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie do najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań".
W podziękowaniu za trudną i odpowiedzialną pracę z dziećmi wręczyła Nagrody Dyrektora.

Najserdeczniejsze życzenia złożyli również obecni na uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola i Rady Rodziców Szkoły, wręczając pani Dyrektor, Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi upominki z okazji ich święta.

W tym wyjątkowym DNIU ukazał się kolejny numer gazetki szkolnej SZKOLNIAK, będący inicjatywą uczniów naszej szkoły, którego wydanie nawiązuje do obchodów Dnia Edukacji Narodowej, ale nie tylko. Redaktorzy gazetki uroczyście wręczyli wszystkim nauczycielom kolejne jej wydanie zachęcając wszystkich do ciekawej lektury.