Hej kolęda, kolęda!

gdy pierwsza gwiazdka zaświeci,
siądziemy wszyscy przy stole,
rodzice, krewni, dzieci.
Zaczniemy od opłatka i życzeń dla każdego:
zdrowia, radości, marzeń, wszystkiego najlepszego.
Mała stajenka - przed nią pasterze.
Taki obrazek wisi na ścianie. Przymykam oczy i mocno wierzę, że to naprawdę dzisiaj się stanie.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to najpiękniejszy okres w roku. Dnia 20 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Jest taki dzień ...”.

Mali artyści w pięknych kostiumach doskonale wcielili się w role swoich bohaterów. Z wielkim przejęciem i ogromnym zaangażowaniem przekazali wzruszające treści, wprowadzając widzów w niecodzienny, świąteczny nastrój. Zaśpiewane, nastrojowe kolędy i wesołe pastorałki oraz teatralne przedstawienie religijnych treści dotyczących narodzenia Dzieciątka Jezus napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się wyjątkowo. Młodzi, zdolni artyści Kamil Kołodziejski i Mateusz Zabłocki ubogacili szkolną uroczystość wykonując przy akompaniamencie gitary tradycyjne kolędy i świąteczne pastorałki w języku angielskim.

Pani dyrektor Katarzyna Warczachowska, Wójt Gminy Stara Biała Pan Sławomir Wawrzyński oraz przedstawiciele Rad Rodziców szkoły i przedszkola złożyli wszystkim zebranym, gościom, nauczycielom, rodzicom i dzieciom świąteczne życzenia.
Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego śpiewem zaprosiły wyjątkowego gościa, na którego wyglądały z niecierpliwością. Do szkoły przybył św. Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami, sprawiając im ogromną radość.

Po jasełkach goście, rodzice i dzieci zostali zaproszeni na kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane podczas szkolnych warsztatów artystycznych przez uczniów, rodziców i nauczycieli w ramach realizacji międzynarodowego projektu CENTRES - przedsiębiorczość i kreatywność w edukacji, do którego udziału szkoła przystąpiła w bieżącym roku. Pozyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przekazane na sztandar szkoły.

Opracowała p. Edyta Kołodziejska