28 grudnia 2013 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Misyjni Kolędnicy. Kolędnicy misyjni to dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomagają swoim rówieśnikom z krajów misyjnych.

Nawiązując do pięknej, polskiej tradycji „mali misjonarze” z kolędą na ustach i ze słowami Dobrej Nowiny odwiedzali domy mieszkańców Wyszyny. Tegoroczne kolędowanie przeżywaliśmy w solidarności z dziećmi z Republiki Konga, dla których udało się zebrać 480 zł.

Oprócz ofiar pieniężnych, które zostały przekazane na rzecz misji, kolędnicy otrzymali wiele pysznych, świątecznych smakołyków, które osłodziły im trud grudniowej wędrówki. Mieszkańcy Wyszyny chętnie przyjmowali w swoich domach grupę rozśpiewanych kolędników. Cieszyli się, że wracają stare tradycje w misyjnej oprawie.

Kolędnicy przychodzą też i po to, aby wszystkim przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, a wielu jeszcze Go nie zna. Mali misjonarze przypominali, że „wiele jest serc, które czekają na Ewangelię”.
Kolędowanie sprawiło wiele radości zarówno rodzinom, które odwiedziliśmy, jak i dzieciom, które z wielkim zapałem przygotowały tę akcję.

Ufamy, że za rok również zostaniemy przyjęci z otwartymi sercami. Wszystkim, którzy nas przyjęli za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy na ten Nowy Rok. Bądźcie państwo szczęśliwymi oraz błogosławionymi na ten Nowy rok.

SZCZĘŚĆ BOŻE W NOWYM ROKU!

Opracowała p. Edyta Kołodziejska