Dnia 13 stycznia 2013 r. po raz pierwszy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wyszynie odbyła się WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Inicjatorami imprezy byli nauczyciele, rodzice oraz dzieci z przedszkola i szkoły. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godz. 14.00. Włączyli się w nią również mieszkańcy pobliskich miejscowości.

Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji m.in.:

• wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek;
  • licytacja przedmiotów ufundowanych m. in. przez Wójta Gminy Stara Biała p. Sławomira Wawrzyńskiego, ZUOK w Kobiernikach, Bank Spółdzielczy w Starej Białej, drukarnię AGPRESS z Nowej Białej, Ochotniczą Straż Pożarną z Wyszyny, Radnego Rady Powiatu p. Lecha Dąbrowskiego, sołtysa p. Leszka Majczynę oraz p. Bogdana Górzyńskiego;
  • występ Przedszkolaków;
  • prezentacja laleczek wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego Projektu „Wszystkie Kolory Świata” - aukcja charytatywna;
  • występy zespołu tanecznego „Flesz”;
  • pokaz JUDO pod kierunkiem p. Leszka Januszewskiego;

Prawdziwym hitem imprezy okazały się licytacje przedmiotów ufundowanych przez Partnerów placówki oraz laleczek własnoręcznie wykonanych przez uczniów i rodziców naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego projektu „Wszystkie Kolory Świata”. Niektóre lalki zostały wylicytowane i sprzedane nawet za kwotę 130 zł.

Rodzice częstowali przybyłych gości domowymi ciastami serwując kawę i herbatę. Uczniowie i Przedszkolaki mieli okazję zaprezentować przed szerszą publicznością własne umiejętności wokalno – taneczne. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji: "malowane buźki", wystawy, kiermasze, „legolandia” oraz loteria fantowa i inne. Dorośli zaś ochoczo przyłączyli się do wspólnej biesiady z zespołem „Alkazar”.

Dopełnieniem imprezy było „Światełko do nieba”, nad którego bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Wyszyny.

Podczas imprezy udało nam się zebrać kwotę – 3869,32 zł.

Wszystkim uczestnikom fantastycznej zabawy serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy za rok.

Sie ma!!!