W dniu 24 stycznia 2013 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wyszynie świętowano Dzień Babci i Dziadka. Na tę uroczystość licznie przybyli szanowni goście, by podziwiać występy wnucząt. Przywitała ich ciepłymi słowami dyrektor p. Katarzyna Warczachowska. W imieniu swoim i wszystkich pracowników szkoły złożyła serdeczne życzenia.

W pięknie udekorowanej sali maluchy z Samorządowego Przedszkola oraz uczniowie klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem nauczycieli przygotowali dla swoich babć i dziadków program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. W tym dniu nie zabrakło wierszy, piosenek, tańców, które były wyrazem wdzięczności wobec kochanych dziadków za ich miłość i oddanie, opiekę i cierpliwość oraz niezmierzone morze miłości, ciepła i troskliwości.

Babcie i dziadkowie zostali również obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez wnuczęta prezentami.

I nie był to koniec atrakcji dla bohaterów święta. Rodzice przygotowali poczęstunek dla babć i dziadków. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

Uczniowie Szkoły Podstawowej zaprosili swoje babcie i swoich dziadków do wspólnej karnawałowej zabawy. Przy dźwiękach znanych przebojów oddano się wspólnej pokoleniowej zabawie.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Stara Biała p. Sławomir Wawrzyński, który przyłączył się do życzeń dla babć i dziadków oraz pogratulował uczniom naszej szkoły wysokich wyników w nauce. Ich półroczna nauka w szkolnych ławkach została doceniona. W tym uroczystym dniu w obecności najbliższych otrzymali oni stypendia Wójta Gminy Stara Biała za wyniki w nauce.

Na zakończenie imprezy przybył Św. Mikołaj, który z wielką ochotą przyłączył się do wspólnej zabawy. Tańczył, bawił publiczność, a na zakończenie wszystkim uczniom naszej szkoły wręczył słodkie niespodzianki.