Dnia 28 czerwca 2013 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wyszynie odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013.

Wzięli w niej udział uczniowie klas 0 – VI, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Galę zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Stara Biała Pan Sławomir Wawrzyński oraz Proboszcz Parafii p.w. Św. Barbary w Sikorzu ks. kan. Zygmunt Ignatowski.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego prowadził uczeń klasy V Bartosz Szelągowski. Po ceremonii uroczystego wprowadzenia i przekazania flagi Rzeczypospolitej Polskiej uczniom klasy V, nadeszła chwila pożegnania uczniów klasy VI. Absolwenci dziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za wspólne lata nauki. Uczniowie klasy V zaś w humorystyczny sposób życzyli im powodzenia w kolejnym etapie edukacyjnym.

„Koniec wieńczy dzieło…” – tymi słowami pani dyrektor Katarzyna Warczachowska podziękowała wszystkim za rok wytężonej pracy. Rok realizacji ciekawych wyzwań, wielu cennych inicjatyw i twórczych działań. Pogratulowała uczniom wyników w nauce.
W obecności rodziców i gości wręczono listy gratulacyjne absolwentom Szkoły Podstawowej w Wyszynie, następnie uczniom szczególnie wyróżniającym sięw roku szkolnym 2012/2013nagrody książkowe za osiągnięcia, wyniki w nauce i zachowanie.

Uczniowie klas IV – VI, którzy uzyskali średnią ocen min. 4,75 otrzymali z rąk Wójta Gminy Stara Biała stypendium naukowe w wysokości 200 zł.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor serdecznie dziękowała nauczycielom za rzetelność i wytrwałość w realizowaniu zadań oraz pracy dla dobra dzieci. Zaproszonym gościom dziękowała za współpracę, ofiarność i wsparcie w realizacji inicjatyw i działań. Szczególne podziękowania zostały skierowane w stronę wszystkich rodziców, którzy zawsze wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2012/2013 uczniowie udali się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa szkolne.

Wszystkim uczniom życzymy wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń. Niech każda wakacyjna przygoda kończy się szczęśliwym powrotem do domu i szkoły.