19 grudnia 2014 roku uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, uczniowie z klas I - VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Śpiewaj Ziemio cała dla Jezuska”.

Mali artyści w pięknych, oryginalnych kostiumach przygotowanych przez rodziców doskonale wcielili się w role swoich bohaterów. Do maleńkiej, Bożej Dzieciny dotarli nie tylko aniołowie, pasterze, królowie, ale również dzieci z różnych kontynentów, a nawet bohaterowie bajek. Uczniowie z wielkim przejęciem i ogromnym zaangażowaniem przekazali wzruszające treści, wprowadzając widzów w niecodzienny, świąteczny nastrój. Zaśpiewane kolędy i pastorałki przy dźwiękach gitary, na której akompaniował nauczyciel muzyki p. Mateusz Szulborski oraz teatralne przedstawienie religijnych treści dotyczących narodzenia Dzieciątka Jezus napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się wyjątkowo.

Następnie pani dyrektor Katarzyna Warczachowska podziękowała uczniom i nauczycielom za wspaniały występ i złożyła wszystkim zebranym: dzieciom, rodzicom, dziadkom i nauczycielom serdeczne, świąteczne życzenia, po których zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania.

Podczas tak wyjątkowego spotkania nie mogło zabraknąć osoby, na którą wszyscy w grudniu czekamy z niecierpliwością, i duzi, i mali. Pomimo braku śniegu dotarł do nas św. Mikołaj, który hojnie obdarował dzieci słodkimi paczkami, co sprawiło im wiele radości. Na każdej dziecięcej buzi pojawił się promienny uśmiech. Uczniowie podziękowali Mikołajowi za wspaniałą niespodziankę i prosili, by pamiętał o nich w przyszłym roku.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym udało nam się odbyć podróż w czasie i przenieść do Betlejem sprzed 2000 lat.

Opracowała - p. Edyta Kołodziejska