W dniu 16 września 2015 r. rozpoczęła się realizacja we współpracy z wolontariuszami z Levi Strauss Poland
Sp. Z o. o. projektu „Malowanie sali zabaw dla dzieci - BAJKOWY OGRÓD”.

Uczniowie szkolnego Klubu Wolontariatu pod okiem opiekuna p. Moniki Zaręba z pomocą rodziców i wolontariuszy przystąpili do upiększania sali zabaw dla dzieci. Celem projektu było malowanie postaci z bajek na ścianach sali.

Na wstępie wspólnie opracowano projekt, ustalono jakie postaci z bajek zagoszczą na ścianach sali, aby nie tylko je ozdabiały, ale przede wszystkim zachęcały do wspólnej zabawy tworząc niepowtarzalną atmosferę. Następnie podzielono się rolami. Jedni szkicowali, zaś inni przygotowywali farbę. Dzieciom najbardziej spodobało się tworzenie kolorów, łączenie farby białej z kolorowymi pigmentami, tworzenie niepowtarzalnych odcieni barw. Wszystkim dopisywały humory. Wolontariusze na chwilę poczuli się, jak dzieci malując bajkowe postaci przenosząc się w myślach do wspomnień ze swoich dziecinnych lat.

Akcja przyniosła fantastyczne efekty. Smutna i ponura sala zabaw zamieniła się w kolorową bawialnię dla dzieci. Wolontariuszom naszej szkoły i z Levi Strauss Poland dostarczyła mega radości i satysfakcji.

Składamy serdeczne podziękowania:

• pracownikom Levis Strauss Poland Sp. z o. o. między innymi:

p. Katarzynie Czubak
    p. Katarzynie Dąbkowskiej
    p. Marzenie Sołdańskiej
    p. Marzenie Koper
    p. Mai Szczepańskiej
    p. Wioli Romanowskiej
    p. Dariuszowi Sieradzan

• członkom szkolnego Klubu Wolontariatu:

Tamarze Nowickiej,
    Natalii Bętlejewskiej,
    Julii Chrobot,
    Aleksandrze Gozdanek,
    Alicji Tyrajskiej,
    Noemi Dobrosielskiej,
    Nikoli Blejzon,
    Amelii Bętlejewskiej

• Rodzicom:

p. Małgorzacie Bętlejewskiej i p. Izabeli Chrobot

Kontynuacja projektu "Malowanie sali zabaw dla dzieci - Bajkowy ogród"

29 września 2015 roku odbyła się kontynuacja projektu "Malowanie sali zabaw dla dzieci - Bajkowy ogród".

Ponieważ pierwsza część projektu spotkała się z dużym entuzjazmem uczestników postanowiliśmy spotkać się ponownie. Tym razem malowaliśmy w gronie uczniów, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz rodziców. Celem spotkania było dokończenie wcześniej powstałych prac.

Wyobraźnia dzieci nie ma granic, dzięki temu powstało wiele spontanicznie namalowanych prac, które będą umilały dzieciom czas spędzony w szkolnej sali zabaw. Okazało się, że miłą zabawę, która daje dzieciom wiele radości i satysfakcji, można połączyć z pożyteczną pracą. Takie przesłanie będzie towarzyszyło nam przy organizacji wielu następnych akcji.

Pragniemy serdecznie podziękować dzieciom i ich mamom, p. Małgorzacie Bętlejewskiej oraz p. Izabeli Chrobot, które na co dzień nas wspierają.