W obecnym roku szkolnym nasza szkoła rozpoczęła pierwszy projekt w ramach współpracy międzynarodowej Programu eTwinning.

Program eTwinning

Projekt jest realizowany w ramach zajęć innowacji pedagogicznej „e-angielski – play and learn English by using computers” przez uczniów klasy 5, pod opieką nauczyciela języka angielskiego, pani Agnieszki Byttner. Naszymi partnerami są uczniowie z Hiszpanii.

Projekt zatytułowany jest „All about us” ("Wszystko o nas"), a językiem projektu jest język angielski. Jego głównym celem jest nie tylko rozwijanie umiejętności językowych poprzez tworzenie wiadomości e-mail, tworzenie prezentacji czy pisanie pocztówek, ale także rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i kompetencji społecznych.

Czas trwania projektu przewidziany jest na 4-5 miesięcy, a uczniowie będę mieli do wykonania 4 zadania: prezentacja w programie PowerPoint „Who are we” ("Kim jesteśmy?”), plakat interaktywny „What do we do in our free time?” ("Co robimy w wolnym czasie"), wymiana wiadomości e-mail zatytułowanych „My school” ("Moja szkoła") oraz „A postcard from my town” ("Kartka pocztowa z mojego miasta / mojej miejscowości").

Uczniowie klasy piątej pod okiem pomysłodawcy i koordynatora projektu, pani Agnieszki Byttner, wykonali już pierwsze zadanie, jakim jest prezentacja w programie PowerPoint „Who are we”.

Projekt "All about us – Wszystko o nas” umożliwia nie tylko uczniom naszej szkoły, ale również uczniom naszych partnerów z pozostałej części Europy nie tylko szlifować język angielski, ale również daje możliwość nabycia nowej wiedzy – informacji, ciekawostek dotyczących innych krajów: poznania ich zwyczajów, tradycji oraz codziennego funkcjonowania młodzieży z krajów naszych partnerów (ich codziennego życia, szkoły, do której uczęszczają, miasta i kraju, w którym żyją).

Wkrótce informacje z naszych kolejnych poczynań związanych z projektem!!!

Opracowała - p. Agnieszka Byttner