Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wyszynie obfitowały w liczne akcje i przedsięwzięcia, mające na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety oraz jak ważne jest działanie nas wszystkich, na rzecz poprawy obecnej sytuacji środowiska, w którym żyjemy.

Ten dzień rozpoczęliśmy od występu uczniów z koła teatralnego i koła przyrodniczego, we współpracy z innymi uczniami naszej szkoły. Prezentowane treści wprowadziły nas w klimat obchodzonego święta, wywołały pozytywne odczucia, ale przede wszystkim pobudziły do refleksji dotyczących istoty globalnego problemu.

W dalszej części programu mieliśmy okazję uczestniczyć w ekologicznym pokazie mody zaprezentowanym przez naszych przedszkolaków. Zarówno rodzice, dzieci jak i nauczyciele tworzący kreacje, wykazali się niezwykłą fantazją i kreatywnością, czego dowodem były gromkie brawa i zdumienie publiczności. Wszystkie maluchy biorące udział w pokazie, z rąk pani dyrektor, otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Kontynuując naszą akcję, zebrani uczniowie, rodzice oraz nauczyciele na czele z panią dyrektor Katarzyną Warczachowską wyszli przed budynek szkoły, aby wspólnie posadzić drzewa, krzewy i rośliny ozdobne ufundowane przez Radę Rodziców przedszkola i szkoły.

Pozostali uczniowie i nauczyciele z transparentami przygotowanymi przez uczniów, udali się na marsz ekologiczny po okolicy, aby podkreślić znaczenie i istotę obchodów Dnia Ziemi.

Był to dzień niosący za sobą radość, wysiłek oraz wartość edukacyjną. Uwrażliwienie na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożenie do aktywnych postaw ekologicznych w działaniach uczniów, przedszkolaków i społeczności lokalnej.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego składa serdeczne podziękowania:

ORGANIZATOROM

p. J. Sikorskiej, p. M. Skrzyneckiej, p. K. Górzyńskiej, p. A. Wiktorowskiej

RADZIE RODZICÓW PRZEDSZKOLA I SZKOŁY

za ufundowanie sadzonek krzewów i roślin ozdobnych

oraz

RODZICOM, którzy aktywnie włączyli się akcję sadzenia roślin w szczególności: p. M. Nowickiej, p. Bętlejewskiej, p. I. Chrobot, p. E. Tyrajskiej, p. A. Baranowskiej, p. J. Stokłosa, p. M. Załęskiemu, p. P. Mioduskiemu.

Opracowała - p. Joanna Sikorska