IV Regionalny Konkurs Mistrz Języka Angielskiego 2016

23 maja 2016 roku odbyła się już IV edycja Regionalnego Konkursu MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2016 dla klas III-VI, którego organizatorem była nasza szkoła.

Celem konkursu było nie tylko rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego, ale także kształtowanie w uczniach poczucia własnej wartości, wiary we własne możliwości językowe oraz przygotowanie uczniów do samodzielności w procesie uczenia się języka obcego.

Do konkursu zgłosiło się 17 uczniów w kategorii klas III - VI ze Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Maszewie Dużym, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu, Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach oraz ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Uczestnicy zmagali się z zadaniami pisemnymi odpowiadającymi ich poziomowi biegłości (uczniowie klas trzecich – zadania dla klas trzecich, uczniowie klas czwartych – zadania dla klas czwartych itd.).

Testy konkursowe były testami wyboru, a pytania miały zróżnicowany poziom trudności. Sprawdzały one znajomość tekstu pisanego oraz struktur leksykalno-gramatycznych.

Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Kategoria klas III

I miejsce i tytuł MISTRZA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2016 – Zuzanna Strześniewska – Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach.

II miejsce – Adam Guzanek – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

III miejsce – Michał Borzuchowski – Szkoła im. Wł. St. Reymonta w Maszewie Dużym.

Kategoria klas IV

I miejsce i tytuł MISTRZA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2016 – Jan Kryska – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

II miejsce – Weronika Janiszewska – Szkoła im. Wł. St. Reymonta w Maszewie Dużym.

III miejsce – Jakub Sujka – Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu.

Kategoria klas V

I miejsce i tytuł MISTRZA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2016 – Tamara Nowicka – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

II miejsce – Maja Ruszkowska – Szkoła im. Wł. St. Reymonta w Maszewie Dużym.

III miejsce – Julia Kosowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Kategoria klas VI

I miejsce i tytuł MISTRZA JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2016 – Julia Szczałuba – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

II miejsce – Maja Łukaszewska – Szkoła im. Wł. St. Reymonta w Maszewie Dużym.

III miejsce – Adam Przybyliński – Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu serdeczne gratulacje złożyła pani dyrektor Katarzyna Warczachowska, wręczając nagrody książkowe oraz dyplomy. Podziękowała organizatorom p. Agnieszce Byttner i p. Justynie Kordulasińskiej oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz poszczególnym szkołom za udział w nim.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach MISTRZA JĘZYKA ANGIELSKIEGO!!!

Opracowała - p. Agnieszka Byttner