FESTYN RODZINNY

11 czerwca 2016 r. na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wyszynie odbył się rodzinny FESTYN. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Stara Biała Pan Sławomir Wawrzyński, Pan Roland Bury - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starej Białej, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie Pan Stanisław Wiśniewski oraz licznie przybyli rodzice, dziadkowie, mieszkańcy pobliskich miejscowości.

W tym roku promowaliśmy zdrowy styl życia, zachęcając do zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. Po energetycznym występie instruktorek fitness z Pure Jatomi Płock, gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska. Dziękowała za przybycie pomimo nie najlepiej zapowiadającej się pogody, życząc wszystkim fantastycznej zabawy w miłej, rodzinnej atmosferze.

Prowadząca festyn p. Wioleta Lisicka nauczycielka przedszkola, przedstawiła cel i program imprezy i zaprosiła na występ artystyczny dzieci z Samorządowego Przedszkola oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny o bardzo wysokiej wartości edukacyjnej. Dały prawdziwy pokaz swoich zdolności, talentów i umiejętności. Pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze, podkreślając, jak ważne jest dla nas zdrowie i w jaki sposób należy o nie dbać.

Po występie dzieci Pani Dyrektor podziękowała młodym artystom oraz nauczycielom przedszkola i szkoły za przygotowanie dzieci do występu oraz za włączenie się w organizację festynu. Następnie Pan Sławomir Wawrzyński Wójt naszej Gminy całkowicie zgodził się z myślą przewodnią naszego festynu, że o zdrowie należy dbać, bo jest najważniejsze i wszystkim uczestnikom festynu życzył rodzinnego nastroju i wspaniałej zabawy.

Po oficjalnej części nadszedł czas na prawdziwe atrakcje, a tych czekało na wszystkich co nie miara. Na najmłodszych zjeżdżalnia, kącik klocków lego, zabawy z chustą, bańki mydlane, malowanie twarzy. Starsza młodzież bawiła się fantastycznie na macie SUMO i w kąciku rycerskim. Dorośli przy domowym ciastku i kawie mieli czas na rodzinno – sąsiedzkie rozmowy i wzajemną integrację. Dodatkową atrakcją było stoisko z „Pajdą chleba”, oraz kramy ze zdrową żywnością przygotowane przez uczniów, pod okiem nauczycieli w ramach programu innowacyjnego „Zdrowo jem, więcej potrafię i wiem”. Koło wolontariatu przygotowało stoisko z ekologicznymi kosmetykami, własnoręcznie wykonanymi. Fachowych porad dietetycznych udzielały Panie ze Studio Figura Płock oraz pomiaru wagi i BMI ciała dokonywali instruktorzy Pure Jatomi Płock. Pielęgniarka p. Agnieszka Kukowska mierzyła ciśnienie oraz dokonywała pomiaru poziomu cukru we krwi.

Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych cieszył się pokaz sprzętu i samochodu strażackiego.

Niesamowitą atrakcją był występ instruktorek z Pure Jatomi Płock – Idy, Ani i Agnieszki, które zachęcały do aktywności fizycznej zapraszając do wspólnego treningu. Nie obyło się również bez konkurencji sportowych, które wywołały niesamowite emocje oraz prawdziwą rywalizację.

Wszyscy fantastycznie się bawili w miłej rodzinnej atmosferze. Pogoda dopisywała, słoneczko pięknie świeciło. I nawet kiedy zbliżała się godzina zakończenia festynu to nikt zbytnio nie miał ochoty opuszczać terenu naszej placówki.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wyszynie składa serdeczne podziękowania za organizację, zaangażowanie i osobisty wkład w przygotowanie Festynu. W szczególności dziękuje:

• Urzędowi Gminy Stara Biała;

Marioli Jasionowskiej;

Monice Lewandowskiej;

Piotrowi Kryska;

• oraz wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu włączyli się w organizację Festynu Rodzinnego.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!