W dniu 29 września 2016 roku w Naszej Grupie było przesmacznie, ale przede wszystkim bardzo zdrowo!

Dzieci z grupy "Ekoludków" korzystając z jesiennych zbiorów owoców postanowiły na zajęciach przygotować własnoręcznie pyszną, witaminową sałatkę owocową. W tym celu przedszkolaki przyniosły z domów różne świeże owoce. Były to: jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, truskawki, borówki, a nawet arbuza, którego przyniósł Wiktorek. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Po przebraniu się w fartuszki i w papierowe czapki kucharzy - wyglądaliśmy jak KUCHCIKI oraz po dokładnym wyszorowaniu rączek, przystąpiliśmy do pracy. Każdy miał tackę i nożyk do krojenia.

Ekoludki samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Sałatka była pyszna i było jej tak dużo, że zjedliśmy dokładki.

Opracowała - p. Marzena Rychlińska