W piękną jesienną sobotę 15 października 2016 roku uczniowie klas III a i III b wraz z wychowawcami wybrali się do warszawskiego teatru Syrena na przedstawienie oparte na motywach powieści Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Pogoda dopisywała, humory jeszcze bardziej, droga do stolicy nie dłużyła się i szybko osiągnęliśmy cel. Do spektaklu pozostało już niewiele czasu, więc szybko zajęliśmy nasze miejsca. Widownia była zapełniona do ostatniego miejsca. Wkrótce rozpoczęło się przedstawienie. Byliśmy zachwyceni grą aktorów, scenografią, a także piosenkami, które śpiewaliśmy w drodze powrotnej. Na końcu przedstawienia aktorzy zachęcali widzów do przeczytania całej książki oraz do częstego odwiedzania biblioteki i sięgania po swoje ulubione powieści.

Po wyjściu z teatru udaliśmy się Alejami Ujazdowskimi w stronę Parku Łazienkowskiego. Po drodze zatrzymywaliśmy się wielokrotnie. Warszawa pełna jest pamiątek, miejsc historycznych i niezwykłych. Zobaczyliśmy tablicę na jednym z budynków. Podobnych tablic jest w stolicy bardzo dużo, upamiętniają czasy II wojny światowej, kiedy Polacy bohatersko walczyli z okupantem. Podziwialiśmy budynki, w których urzędują najważniejsze osoby w naszym państwie – Kancelarię Premiera oraz prezydencki Belweder. Tuż obok wejścia do Łazienek fotografowaliśmy się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Park Łazienkowski to połączenie wspaniałych okazów drzew i krzewów oraz niezwykłych, historycznych budowli i pomników. Tutaj znajduje się na pewno najpiękniejszy monument poświęcony wybitnemu kompozytorowi, którego muzykę zna i kocha cały świat - Fryderykowi Chopinowi. Twórca wielkich powieści dla dorosłych, a także przepięknej dla dzieci „W pustyni i w puszczy” - Henryk Sienkiewicz również został uhonorowany w tym pięknym warszawskim parku. Największe wrażenie zrobił na nas, wybudowany przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Pałac na Wodzie. Tuż przy wyjściu z ogrodu, pod koniec zwiedzania, nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności zakupienia pamiątek z wyjazdu.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Opracowała - p. Bogumiła Żółtowska