Dnia 18.11.2016 r. w Samorządowym Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Bohaterami spotkania były maluchy z grup: „Pszczółki” i „Krasnoludki” oraz dzieci, które w tym roku dołączyły do „Biedronek” i „Motylków”.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wyszynie Pani Katarzyna Warczachowska.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawców. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także przedstawiły krótkie układy choreograficzne do piosenek - wizytówek swoich grup. Czterolatki pochwaliły się piosenką w języku angielskim.

Występując po raz pierwszy przed tak liczną publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również ogromną odwagą.

Punktem kulminacyjnym spotkania było uroczyste ślubowanie. Po jego złożeniu Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego dziecka na pełnoprawnego przedszkolaka używając magicznego wielkiego ołówka.

Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały książeczki z wpisem wychowawcy „Witamy Cię w gronie przedszkolaków…”.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do zdjęć, a w salach czekała na nie słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

Opracowała: p. Anna Wiktorowska