Jednymi z zadań przedszkola są wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci oraz wdrażanie ich do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych. W związku z realizacją tych zadań dnia 29 listopada nasze przedszkole gościło ratowników medycznych, panów Leszka i Dawida w towarzystwie misia Edwarda z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Celem zajęć przeprowadzonych przez ratowników było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na początku panowie wytłumaczyli dzieciom na czym polega ich praca oraz przypomnieli numery alarmowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięcia i omdlenia. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Następnie każde chętne dziecko mogło przećwiczyć zdobytą wiedzę ratując misia. Na zakończenie przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda karetka oraz otrzymały od panów ratowników naklejki „Mały Ratownik” oraz kredki.

Spotkanie z ratownikami medycznymi odbyło się w ramach realizacji programu „Kim będę w przyszłości?”.

Opracowała - p. Małgorzata Kapuścińska