Przedświąteczny czas sprzyja wizytom, dlatego właśnie teraz postanowiliśmy wybrać się na planowaną od początku roku szkolnego wycieczkę do profesjonalnej redakcji Tygodnika Płockiego. Spotkaliśmy się z Panią Redaktor Blanką Stanuszkiewicz - Cegłowską, która udzieliła nam wielu cennych rad. Na pewno wykorzystamy sugestie i propozycje Pani Redaktor przy tworzeniu kolejnych numerów naszego SZKOLNIAKA. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak prawdziwi redaktorzy, ponieważ zasiedliśmy przy stole, gdzie zwykle obraduje kolegium redakcyjne, tworząc kolejne numery Tygodnika Płockiego. Podobnie jak redaktorzy tygodnika, my swój kwartalnik zaczynamy tworzyć od zbierania pomysłów, zapisywania ich oraz pilnowania, aby wszystkie zrealizować. Blisko godzinne spotkanie z Panią Blanką Stanuszkiewicz - Cegłowską minęło bardzo szybko, rozmowa była niezwykle interesująca, a przede wszystkim fachowa. Na zakończenie pobytu w redakcji złożyliśmy serdeczne życzenia w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Mama Julki, naszej sekretarz redakcji, Pani Izabela Chrobot zrobiła z naszej wyprawy i spotkania w redakcji bardzo fajne zdjęcia.

Opracowała - p. Bogumiła Żółtowska