W dniu 12 kwietnia 2017 r. w szkole odbyła się uroczystość WIELKANOCNA, podczas której uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny przypominający o polskich zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie regionalnego konkursu na najpiękniejszą PALMĘ WIELKANOCNĄ, którego organizatorem była p. Edyta Kołodziejska i p. Monika Zaręba. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej i ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Na konkurs dostarczono 82 piękne palmy, a każda z nich była wyjątkowa i niepowtarzalna. 31 marca jury pod przewodnictwem p. dyrektor Katarzyny Warczachowskiej wyłoniło 26 laureatów konkursu.

W niedzielę 2 kwietnia, uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci zorganizowali kiermasz przy kościele Świętej Trójcy w Sikorzu, podczas którego wszystkie palmy zostały sprzedane. Dzięki ofiarności parafian udało się zebrać 1185 zł, pieniądze zostały przekazane na rehabilitację niepełnosprawnego chłopca.

Podczas Wielkanocnej uroczystości laureatom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które sprawiły dzieciom wiele radości. Podsumowano również akcję Caritasu JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA, w którą z wielkim zaangażowaniem włączyli się wszyscy uczniowie. Dzięki ich ofiarności i otwartym sercom na potrzeby drugiego człowieka, udało się zebrać 285 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w konkursie i w akcji Caritasu.

Na zakończenie uroczystości p. dyrektor złożyła wszystkim zebranym serdeczne, świąteczne życzenia.

Opracowała - p. Edyta Kołodziejska