W dniu 28 września 2017 r. dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie obchodziły DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Poza tym, przyczynia się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

„Każdy PRZEDSZKOLAK dobrze wie,

że kiedy wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA"

Z samego rana wychowawcy złożyli dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, a każdy przedszkolak otrzymał kolorowy znaczek z napisem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody uroczystość odbyła się na boisku szkolnym. Pani Magdalena Brzezińska powitała wszystkie przedszkolaki i zaprosiła do zabawy integracyjnej przy piosence „Jestem sobie przedszkolaczek”. Każda grupa przedszkolna zaprezentowała fragment piosenki przy akompaniamencie gitary, na której przygrywał pan Jarek, nauczyciel muzyki. Wszystkim dopisywał wspaniały humor, a na twarzach gościł uśmiech. Przy wesołych rytmach muzyki dzieci odtańczyły taniec „Kaczuszki”, „ Krasnoludek” i wiele innych. Przypomniały sobie również o swoich prawach – tak ważnych w życiu każdego człowieka – a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania.

Dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami bawiły się przy dźwiękach znanej i lubianej muzyki. Bardzo ważne, że pogoda tego dnia dopisała, było ciepło i słonecznie. Impreza udała się znakomicie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Uroczystość przygotowały: p. Elżbieta Majewska, Magdalena Brzezińska i Anna Wiktorowska.