13 października 2017 roku obchodziliśmy dwa bardzo ważne święta – Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona.

Obchody tych uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i uroczystego odśpiewania hymnu szkoły. Następnie uczniowie wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego złożyli pod tablicą upamiętniającą nadanie Szkole Podstawowej i Samorządowemu Przedszkolu imienia Kornela Makuszyńskiego piękne słoneczniki.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, uczniowie zaprezentowali występ artystyczny, w trakcie którego przypomniane zostały najważniejsze utwory patrona naszej szkoły oraz zaprezentowano ich głównych bohaterów. Przypomniano również życiorys Kornela Makuszyńskiego, podkreślając jak wielkim był artystą.

Po zakończeniu części artystycznej i otrzymaniu gromkich braw od publiczności, głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie, Pani Katarzyna Warczachowska. Podziękowała wszystkim aktorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali obchody tych uroczystości: p. Bogumile Żółtowskiej, p. Magdalenie Matczak oraz p. Jarosławowi Miszewskiemu. Pogratulowała ogromnego talentu i uzyskania wspaniałych efektów pracy. Bowiem występ artystyczny uczniów był niezwykłym uczczeniem pamięci Kornela Makuszyńskiego.

Następnie, Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia. Podziękowała za trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów oraz za ogromne zaangażowanie w życie szkoły. Najlepsze życzenia złożyła również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Tamara Nowicka. Jednak ze strony uczniów nie tylko piękne słowa były podziękowaniem za dotychczasową pracę nauczycieli. Uczniowie klasy VII przygotowali i zaprezentowali wspaniały filmik, w którym przedstawili codzienne życie szkoły. W sposób zabawny sparodiowali nauczycieli, upodabniając się do nich pod względem wyglądu i zachowania. Pomysł okazał się być bardzo trafiony i spotkał się z bardzo gromkimi brawami. W ten sposób uczniowie nie tylko podziękowali nauczycielom, ale również ukazali swój ogromny talent aktorski.

Po projekcji filmu wszyscy nauczyciele otrzymali od Samorządu Uczniowskiego piękne róże oraz drobne słodkości. Na zakończenie Pani Dyrektor wyróżniła nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym wykazali się ogromnym zaangażowaniem w swoją pracę, wręczając im NAGRODY DYREKTORA. Nauczycielom podziękowali również przedstawiciele Rady Rodziców, wręczając na ręce Pani Dyrektor piękny bukiet kwiatów. Dzień ten był wyjątkowy, pełen wrażeń i wzruszeń. Z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.

"NAUCZYCIEL to ten, który wprowadza NAS do wielkiej szkoły odkrywania świata"

Opracowała: p. Magdalena Matczak