BAL ÓSMOKLASISTY

STYPENDYŚCI 2018/2019Uczniowie klas IV – VIII, którzy osiągnęli w klasyfikacji rocznej średnią ocen powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie otrzymali z rąk Wójta Gminy Stara Biała Pana Sławomira Wawrzyńskiego stypendium naukowe.

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019W dniu 19.06.2019 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 - pożegnanie pierwszych absolwentów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

Pokazy, doświadczenia, eksperymentyW dniu 12 czerwca 2019 r. uczniowie klas V,VI, VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z chemii i fizyki.
Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z wykorzystaniem „suchego lodu”, czyli zestalonego w temperaturze – 780o C dwutlenku węgla.

Dnia 3 czerwca 2019 r. grupa „Truskaweczki” odwiedziła Bibliotekę dla dzieci im. Wandy Chotomskiej „Chotomek” w Płocku.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. „Truskaweczki” zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

Wyjazd do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pt.: „Pchła Szachrajka”W czwartkowy ranek 30 maja 2019 r. dzieci z grupy Malinki i Jabłuszka wybrały się na wycieczkę autokarową do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pt.: „Pchła Szachrajka".

Wycieczka do Żelazowej WoliW piękny, słoneczny dzień, 5 czerwca 2019 r. uczniowie klas I - II udali się na wycieczkę do Żelazowej Woli.
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i park od wielu lat stanowią najsłynniejsze miejsce kultury polskiego kompozytora.

OLIMPIADA SPORTOWADnia 4 czerwca 2019 roku w Nowych Proboszczewicach odbyła się IX Gminna Olimpiada Sportowa.
W konkurencjach indywidualnych i grupowych naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I-III.

Laureaci Gminnego Konkursu Informatyczno - PlastycznegoW bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy V i VIII wzięli udział w Gminnym Konkursie Informatyczno - Plastycznym "GRAFIKA KOMPUTEROWA" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Kangur Matematyczny 2019Dnia 21 marca b. r. uczniowie klas II - VIII naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej. Uczniowie rozwiązywali zadania w sześciu kategoriach.