W dniu 24 października b. r. w naszej szkole dzieci z klasy I uroczyście zostały pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Uroczystość rozpoczęła się piosenką i wierszem. W rymowankach dzieci opowiadały o tym czego się już nauczyły, o sobie, o pięknej naszej ojczyźnie, o tym, że będą dbały o przyrodę i stosowały zasady poprawnego zachowania w szkole i w domu. Podziękowały też rodzicom za wychowanie i opiekę. W piosenkach śpiewały o tym, że bardzo chcą poznać świat, że potrafią coraz grzeczniej i bezpieczniej zachowywać się, a do szkoły wkraczają śmiało i radośnie. Następnie na Sztandar Szkoły Podstawowej w Wyszynie złożyły uroczyste ślubowanie, że będą przestrzegać wszystkich wartości, o których musi pamiętać każdy uczeń. Pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Warczachowska jednocześnie wręczając dzieciom piękne dyplomy oraz srebrne tarcze. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego również wierszem powitali uczniów klasy pierwszej obiecując pomoc i opiekę w trudnych chwilach. Na koniec rodzice z Rady Rodziców podziękowali w piękny sposób pani Dyrektor oraz wychowawczyni, a dzieciom wręczyli słodkie upominki. Zaproszeni goście z Banku Spółdzielczego w Starej Białej zachęcili uczniów do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności - SKO, której koordynatorem została pani Edyta Kołodziejska. Uczniowie ponadto wzięli udział w sesji fotograficznej i otrzymają pamiątkowe albumy.

Opracowała: p. Zofia Niedbała