Pod takim hasłem poprowadził warsztaty dla uczniów naszej szkoły Pan Michał Zawadka. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Panią Hanną Smardzewską – kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Białej.

Przed przyjazdem gościa w Internecie mogliśmy przeczytać, że Michał Zawadka to: „pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży, optymista, mówca inspiracyjno – motywacyjny, konferansjer, lektor, absolwent Dziennikarstwa i Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, związany też ze sceną teatralną, zagrał około tysiąc czterysta przedstawień w kraju i za granicą”.

Podczas trwającego ponad dwie godziny wykładu uczniowie mogli się przekonać, że spotkali się z człowiekiem mądrym, intelektualistą i erudytą. Optymistą – owszem, i to takim, który potrafi zarazić optymizmem nawet największego pesymistę.

Michał Zawadka mówił o tym, jak budować relacje z innymi, tworzyć wartości, jak dogadać się z rodzicami, nauczycielami, jak funkcjonować w grupie, a przede wszystkim jak budować wiarę w siebie i poczucie własnej wartości.

W miarę trwania wykładu młodzież, na pytanie prelegenta: „Kto jest najważniejszy?” coraz śmielej odpowiadała: „Ja!”.

„Nie bój się lęków, zdobądź wiedzę i pokonaj strach” - to mogli usłyszeć nasi uczniowie od prowadzącego spotkanie. I widać było, że słuchają go wyjątkowo uważnie. Michał Zawadka próbował też uświadomić zebranym, że w życiu ważne jest nie OCENIANIE, a DOCENIANIE.

Na pewno uczniowie na długo zapamiętają to spotkanie. Na zakończenie podziękowali Michałowi Zawadce owacją na stojąco.

Potem był czas na zakup książek z autografem pisarza, wspólne zdjęcia, indywidualne rozmowy, a nawet nagranie aparatem komórkowym filmu dla siostry jednego z uczniów – wielbicielki twórczości naszego gościa.

Pani dyrektor Katarzyna Warczachowska, wraz z przedstawicielami uczniów, serdecznie podziękowała Panu Michałowi Zawadce oraz Pani Hannie Smardzewskiej. Obojgu wręczono piękne bukiety kwiatów.

Opracowała: p. Bogumiła Żółtowska