warsztaty

Opłatek, Święty Mikołaj, prezenty, zapach piernika i choinki… to wszystko kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Święta te, to czas szczególny, pełen miłości, pojednania, niesienia wsparcia i dobroci, to czas, który tworzy wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Chcąc, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera, po raz kolejny zorganizowaliśmy Warsztaty ozdób choinkowych. 15 grudnia 2020 roku na przedszkolaków czekały dwie choinki. Od samego rana przychodzące dzieci, wraz z rodzicami, zawieszały na choinkach przygotowane w domach ozdoby. Każda grupa przedszkolna w swoich salach również wykonała przepiękne ozdoby: bombki, zawieszki, łańcuchy, które wspólnie ze swoimi ciociami zawiesiła na choinkach.

Celem warsztatów było przede wszystkim odczuwanie więzi emocjonalnej z rodziną, wzmacnianie relacji rodzic-dziecko-przedszkole, integrowanie całego środowiska przedszkolnego oraz rozwijanie u dzieci zdolności manualnych i plastyczno-technicznych, kształtowanie ekspresji twórczej, wrażliwości na piękno, a także czerpanie radości z efektów wspólnej pracy. Był to również dobry moment na przekazanie przedszkolakom tradycji bożonarodzeniowych, zwłaszcza tradycji ubierania choinki.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, dzięki wspólnej pracy można poczuć przedświąteczną atmosferę.

Opracowała:

Izabela Zaniuk