22 grudnia w szkole odbył się kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych, które wykonały dzieci z przedszkola i uczniowie naszej szkoły. Były to prawdziwe dzieła sztuki, piękne, niepowtarzalne, wykonane z niezwykłą precyzją i starannością. Można było kupić własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki, świeczniki, szopki, kartki świąteczne, a nawet domki z piernika. Wyjątkowe prace zapewne stały się pięknymi, wyjątkowymi prezentami i stanowiły niezwykły dodatek do świątecznych dekoracji wielu domów. Dzięki ofiarności kupujących udało się zebrać 1094 zł. Zebrane w ten sposób fundusze przekazano na rzecz misji katolickich dla masajskich dzieci z bardzo kolorowego i „egzotycznego” ludu zamieszkującego północną Kenię i Tanzanię. Nie mają one tak pięknego dzieciństwa jak nasze dzieci. Od najmłodszych lat ciężko pracują, większość z nich nie umie czytać ani pisać. Nie są też objęte opieką lekarską. To, co w Polsce można wyleczyć prostym zabiegiem czy rehabilitacją, w Tanzanii staje się zazwyczaj wyrokiem śmierci. Innym ogromnym problemem jest brak dostępu do czystej wody. Picie brudnej powoduje wiele poważnych chorób. Jest więc pilna potrzeba budowy studni. Na te właśnie potrzeby dzieci masajskich przekazano całą kwotę, którą udało się zebrać dzięki ofiarności rodziców dzieci z naszej placówki, za co bardzo dziękujemy. Po raz kolejny społeczność szkolno-przedszkolna naszej placówki pokazała, że mamy wielkie i otwarte serca na potrzeby bliźnich.

Wolontariusze z przedszkola i szkoły wraz z opiekunami pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie kiermaszu świątecznego.

DZIĘKUJEMY!

Opracowała: p. Edyta Kołodziejska