Drukuj

Dnia 20 października 2021 roku uczniowie z klas: VI, VII, VIII a i VIII b wraz z opiekunami: p. Grażyną Andrzejczak, p. Edytą Kołodziejską, p. Agnieszką Piotrowską oraz p. Bogumiłą Żółtowską wybrali się do Warszawy na spektakl – musical, będący adaptacją „Małego Księcia”. Książkę tę napisał w 1943 roku francuski pisarz, poeta i pilot Antoine de Saint – Exupery.

Po dotarciu do stolicy, przed rozpoczęciem spektaklu, udaliśmy się na spacer. Nie mogliśmy nie wykorzystać takiej okazji!. Tuż obok teatru, w którym mieliśmy obejrzeć przedstawienie, znajduje się siedziba Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej – Sejmu i Senatu. Kompleks budynków, z dominującym elementem architektonicznym, jakim jest kopuła sali sejmowej, bardzo często możemy oglądać w różnych relacjach telewizyjnych. Tym razem mogliśmy podziwiać historyczne gmachy „na żywo”.

Chwila zadumy towarzyszy nam przy znajdującym się nieopodal Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego z charakterystyczną „Kotwicą”, która w latach okupacji stała się podstawowym symbolem graficznym Polski Walczącej.

Wracaliśmy do teatru jednym z licznych warszawskich parków. Mieniące się w jesiennym słońcu drzewa olśniewały bogactwem barw, a opadłe liście chrzęściły nam pod stopami. Mogliśmy się przekonać, skąd wywodzi się frazeologizm "złota polska jesień".

Byliśmy ciekawi, czym zaskoczą nas twórcy przedstawienia. „Mały Książę” to dzieło, którego adaptacji dokonano już wiele razy. Nie zawiedliśmy się!

Spektakl okazał się urzekający. Przed nami – widzami otworzył się świat pełen magii, wzruszeń, barwnych kostiumów, porywających piosenek i mądrych dialogów, głęboko zapadających w pamięć. Wrażenie robiły też animacje oraz pokazy akrobatyczne.

Długo przyszło nam czekać na możliwość wspólnej wyprawy, ale cieszyliśmy się, że możemy być razem, rozmawiać, komentować „na gorąco” to, co zobaczyliśmy.

Na pewno na zawsze pozostanie nam w pamięci przesłanie „Małego Księcia”: „Dobrze widzi się tylko sercem – najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Opracowała: p. Bogumiła Żółtowska