Mikołajki

17 grudnia 2021 roku po raz kolejny w naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty ozdób choinkowych. Na przedszkolaków czekały dwie choinki ufundowane przez Leśnictwo w Brwilnie, za które serdecznie dziękujemy.

Wszystkie grupy przedszkolne wspólnie wykonywały ozdoby, wśród których znalazły się między innymi papierowe bombki, aniołki, zawieszki, łańcuchy. Po skończonej pracy, dzieci wraz ze swoimi ciociami, zawiesiły swoje wytwory na choinkach. Każda z nich, ozdobiona przez dzieci, jest niepowtarzalna i wygląda przepięknie. Dzięki temu, w naszym przedszkolu na dobre zawitała świąteczna atmosfera i ten niezwykły klimat.

Po odebraniu dzieci przez rodziców, przedszkolaki chętnie prezentowały swoim opiekunom choinkę i wskazywały ozdoby wykonane przez nich. Na twarzach dzieci widać było radość i chęć pochwalenia się tym, co zrobiły tego dnia w przedszkolu.

Celem warsztatów było przede wszystkim przekazywanie dzieciom tradycji bożonarodzeniowych oraz integrowanie całego środowiska przedszkolnego, czerpanie radości z efektów wspólnej pracy, a także kształtowanie ekspresji twórczej, wrażliwości na piękno, rozwijanie u dzieci zdolności manualnych i plastyczno-technicznych.

Opracowały:

Małgorzata Jarzyńska