Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich miłośników dobrej książki.

BibliotekaSzkolna biblioteka jest czynna w godzinach:

Poniedziałek na 2 i na 4 lekcji

Wtorek 900 - 1200

Środa 900 - 1200

Czwartek na 2 i na 3 lekcji

Piątek 800 - 1300

Biblioteka jest "źródłem" informaci i edukacji czytelniczej dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Wspomaga szkołę w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Prowadzi działania mające na celu doskonalenie umiejętności wyszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł, posługiwania się technologią informacyjną, jej celem jest również rozwijanie zdolności i zainteresowań indywidualnych uczniów.

Biblioteka oferuje bogaty wybór książek dla każdego.

Dla najmłodszych są to pięknie ilustrowane książeczki, bajki, baśnie i wiersze.
Młodzież zaciekawią powieści obyczajowe, przygodowe, historyczne czy fantastyczne. Uczniowie mają możliwość wypożyczania wszystkich potrzebnych im lektur. Każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.
Dorosły czytelnik też znajdzie coś ciekawego dla siebie, coś co go zainteresuje. W naszych zbiorach znajdują się poza tym czasopisma, filmy, bajki i słuchowiska.
Zbiory biblioteki szkolnej są systematycznie aktualizowane i wzbogacane o nowe pozycje.

Nad prawidłowym funkcjonowaniem biblioteki szkolnej czuwa p. Agnieszka Piotrowska, nauczyciel historii. Nauczyciel - bibliotekarz systematycznie prowadzi zajęcia "Bajkoterapii" z udziałem przedszkolaków, organizuje różne akcje i uroczystości, np.: "Książka - podaj dalej", "Szlakiem baśni i bajek po Unii Europejskiej", "Cafe poezja".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY, RODZICÓW I WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK DO SYSTEMATYCZNEGO ODWIEDZANIA BIBLIOTEKI.

Bajkoterapia

W bibliotece odbywają się cyklicznie zajęcia "Bajkoterapii" z udziałem przedszkolaków.
"Bajkoterapia" to terapia przez opowieści zwane bajkami - pomagajkami.
Badania nad wpływem książek na czytelnictwo potwierdzają, że zajęcia takie redukują negatywne napięcie emocjonalne, motywują optymistycznie. Czytając określone historie można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych takich jak, np.: irracjonalne lęki, pierwsze dni w nowym otoczeniu. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie nie tylko uczą, ale mogą doskonale uciszyć, uspokoić, rozweselić kazde dziecko.

"Książka - podaj dalej"

Chcemy w ten sposób zachęcić Was do czytania i dzielenia się książkami z historią i duszą, czyli książką z drugiej ręki.
Jeśli masz ciekawą książkę, która kurzy się na półce to koniecznie podaruj lub wypożycz ją naszej bibliotece.
W akcji mogą uczestniczyć wszyscy: uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele oraz wszystkie chętne osoby.
Czytana książka żyje dalej!

Nauczyciel bibliotekarz i Rada Rodziców