„40 lat minęło…”

W roku szkolnym 2021/2022 grupa Kraina Złotej Rybki dołączyła do projektu ekologicznego pt.”Ekokulturalne Przedszkole”, którego celem było podejmowanie różnorodnych akcji na rzecz  planety Ziemi, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć do działania i pokazywać, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny.

Gazetka WIEŚCI Z NASZEGO PRZEDSZKOLANOWY NUMER GAZETKI "WIEŚCI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA"

Zapraszamy do przeczytania

Bal

W piątek, 10 czerwca 2022 r., w naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasistów.

Pani dyrektor Katarzyna Warczachowska serdecznie przywitała przybyłych gości – Wójta Gminy Stara Biała pana Sławomira Wawrzyńskiego wraz z małżonką, grono pedagogiczne oraz rodziców.

Szczególnie ciepłe słowa dyrektor szkoły skierowała do wzruszonych, za chwilę już absolwentów, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.

Komunikat

Szanowni Państwo, data 27 maja 2022 r. otwiera nowy rozdział w historii naszej placówki. W tym dniu została podpisana przez Pana Sławomira Wawrzyńskiego Wójta Gminy Stara Biała umowa z wykonawcą robót na rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie.

Do zadań logopedy w szkole i przedszkolu należy:

1. diagnozowanie logopedyczne, w tym prowadzenie badań przesiewowych w celu ustalenia stanu mowy oraz poziomu rozwoju językowego uczniów,
  2. prowadzenie zajęć logopedycznych dla uczniów oraz porad i konsultacji dla rodziców i nauczycieli w zakresie stymulacji rozwoju mowy uczniów i eliminowania jej zaburzeń,
  3. podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami uczniów,
  4. wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w:
    • rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu przedszkola, szkoły i placówki,
    • udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Drodzy rodzice

Mowa odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Warunkuje jego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny, przede wszystkim jednak umożliwia komunikację. Problemy z zakresu komunikacji werbalnej skutkują nieprawidłowym funkcjonowaniem dziecka w grupie rówieśniczej i późniejszymi trudnościami w nauce szkolnej.

Głównym celem terapii logopedycznej jest usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się. Należy pamiętać, że podstawową zasadą efektywnej terapii logopedycznej jest współpraca na polu logopeda-dziecko-rodzic oraz systematyczne wykonywanie ćwiczeń w domu. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Indywidualne konsultacje dla rodziców odbywają się po uprzednim ustaleniu dogodnego terminu – przez dziennik elektroniczny lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GODZINY PRACY LOGOPEDY

Poniedziałek: 8:10 – 14:45

Wtorek: 08:10 – 14:35

Środa: 08:10 – 14:45

Czwartek: 08:10 – 14:45

Piątek: 7:50 – 09:00

KONSULTACJE

Czwartek: 14:45 – 15:30

mgr Bogna Karpińska - logopeda, terapeuta integracji sensorycznej

"A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz."
Mikołaj Rej

Biblioteka szkolna w Wyszynie posiada bogaty księgozbiór, na który składają się książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla najmłodszych czytelników są to pięknie ilustrowane książki, bajki, baśnie i wiersze.

Starsi uczniowie znajdą dla siebie ciekawe powieści obyczajowe, książki przygodowe, historyczne, fantastyczne i inne.

Dla wszystkich uczniów dostępne są lektury omawiane na lekcjach języka polskiego.

Biblioteka posiada księgozbiór podręczny: encyklopedie, słowniki, leksykony, albumy, które są wykorzystywane na zajęciach, poszerzając i uzupełniając wiedzę uczniów.

W bibliotece są również zbiory audiowizualne: słuchowiska, filmy edukacyjne, adaptacje filmowe lektur szkolnych, bajki.

Biblioteka czynna jest codziennie, w godzinach:

BibliotekaSzkolna biblioteka jest czynna w godzinach:

Poniedziałek 900 - 1300

Wtorek 800 - 1200

Środa 905 - 1300

Czwartek 800 - 900 oraz 1000 - 1140

Piątek 900 - 1050

Biblioteka ma za zadanie:

Wdrażanie i zachęcanie uczniów do systematycznego odwiedzania biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.

Uczenie poszanowania książek i podręczników oraz poprawnego zachowania w bibliotece.

Rozwijanie kompetencji czytelniczych.

Inspirowanie czytelnictwa poprzez:

• reklamowanie książek,
  • uzupełnianie księgozbioru zgodnie z zainteresowaniami, potrzebami uczniów i szkoły,
  • organizowanie imprez mających na celu zwiększenie aktywności czytelniczej: Akcja szkolna - "Polecam tę książkę, bo ….",

Akcja szkolna - "Polecam tę książkę, bo …"

Dzień Książki i Praw Autorskich

Akcja "Starsi uczniowie czytają młodszym"

Spotkania z zaproszonymi gośćmi: dziadkami, rodzicami, w ramach akcji "Czytanie łączy pokolenia"

Kontynuowanie akcji "Książka podaj dalej"

Pomoc w wyszukiwaniu materiałów źródłowych na określony temat.

W związku z pandemią Cowid – 19 dostęp do biblioteki w bieżącym roku szkolnym jest ograniczony, czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania zaleceń zawartych w regulaminie biblioteki.

Opracowała: p. Agnieszka Piotrowska
Bibliotekarz