Herb PolskiLogo szkoły

W dniu 5 lutego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbyła się II Edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. Organizatorami imprezy sportowej były: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej. W turnieju wzięli udział uczniowie z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Stara Biała.

Zawody odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: starsi chłopcy-klasy VII-VIII, młodsi chłopcy-klasy IV-VI, starsze dziewczęta-klasy VII-VIII, młodsze dziewczęta-klasy IV-VI. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów we wszystkich kategoriach wiekowych. Do zawodów naszych graczy przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego Pan Michał Kowalski i Pan Michał Zaleski. Grano do dwóch wygranych setów. Jeden przegrany mecz nie dyskwalifikował zawodnika. Miał on szansę grać dalej i walczyć nawet o II miejsce. Rywalizacja była ogromna, a walka zacięta. Uczniowie z naszej szkoły pokazali wysoki kunszt i niezwykłe umiejętności gry w tenisa. W każdej kategorii wiekowej zdobyliśmy puchar.

 • wśród młodszych dziewcząt zajęliśmy I i II miejsce,
 • wśród młodszych chłopców całe podium należało do nas-zajęliśmy I, II i III miejsce,
 • wśród starszych dziewcząt zajęliśmy III miejsce,
 • wśród starszych chłopców zajęliśmy I i III miejsce.

Niezmiernie cieszy fakt, że tenis stołowy w naszej szkole zyskał popularność i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, co w stu procentach przekłada się na wyniki.

Wszyscy uczniowie spisali się na medal, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Pauliny Nowakowskiej – uczennicy klasy VIII, która pomimo kontuzji, wybitego palca i zabandażowanej dłoni, dzielnie walczyła do końca zajmując III miejsce w kategorii starszych dziewcząt.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i gratulacje. Wszyscy uczestnicy słodki batonik i wodę.

Korzystając z okazji uczniowie szkoły w Wyszynie skierowali serdeczne słowa podziękowania do Pani Bożeny Zaręby Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej za możliwość zorganizowania turnieju cieszącego się zainteresowaniem wśród uczniów, ale również za umożliwienie naszym uczniom korzystania z hali sportowej każdego dnia na zajęciach wychowania fizycznego.

Brawa i gratulacje dla wszystkich. Oby tak dalej!

Opracował: p. Michał Kowalski

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej