Herb PolskiLogo szkoły

W dniu 12 maja odbył się Festiwal Piosenki Papieskiej organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie. W tym roku festiwal obchodził pierwszy mały jubileusz. W jego piątej edycji wzięło jak zawsze bardzo wielu uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z trzech powiatów: płockiego, gostynińskiego i sochaczewskiego. Głównym założeniem festiwalu jest przybliżanie i pogłębianie wiedzy na temat naszego największego rodaka – Papieża Polaka – św. Jana Pawła II, wśród młodego pokolenia, z którego to większość dzieci i młodzieży nie miało okazji poznać naszego Ojca Świętego za jego życia.

W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości, tegoroczna edycja miała również wymiar patriotyczny.

W V Festiwalu Piosenki papieskiej w Gąbinie wzięły udział uczennice naszej szkoły podstawowej. W kategorii klas 1-3 zadebiutowała na scenie Weronika Ludwicka, a w kategorii gimnazjum, wystąpiły dziewczyny z klasy siódmej w składzie: Natalia Bętlejewska, Julia Chrobot, Aleksandra Gozdanek, Natalia Łaskarzewska, Tamara Nowicka i Natalia Stępczyńska. Dla naszego niedawno utworzonego zespołu wokalnego o niecodziennej nazwie 7 = 6, był to również sceniczny debiut. Co prawda nie udało się stanąć na podium, ale na wielkie uznanie zasługuje fakt, iż dziewczyny poświęciły bardzo dużo czasu, również i tego wolnego, spotykając się w soboty, by jak najlepiej przygotować się do pierwszego w swoim życiu występu przed tak wielką publicznością, a przede wszystkim śpiewając przed komisją jurorską festiwalu. Dla wszystkich uczestników z naszej szkoły było to bardzo bogate i owocne doświadczenie związane z pracą artystyczną, zarówno wokalną jak i sceniczną.

Gratulujemy i dziękujemy

Opracował: p. Cezary Szymczak

 • PILOTAŻOWE WDROŻENIE PROGRAMOWANIA
 • Lepsza Szkoła
 • Program Rządowy Aktywna Tablica
 • Myślę – Rozumiem – Wiem
 • Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki
 • Rok Szkoły w Ruchu
 • Owoce w szkole
 • Mleko z klasą
 • BezpieczneWakacje.pl
 • Ratujemy i Uczymy Ratować
 • Klub Bezpiecznego Puchatka
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Lepszy start w edukacyjną przyszłość
 • Mamo! Tato! Wolę Wodę!
 • Akademia Aquafresh
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Projekt Centres PSK
 • Trzymaj formę
 • Zachowaj trzeźwy umysł
 • Odpowiedzialny Kierowca
 • Akademia Profesjonalnego Nauczyciela
 • OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH
 • AKTYWNA EDUKACJA
 • CERTYFIKAT Instytucji Otwartej na Innowacje
 • CERTYFIKAT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015
 • Program eTwinning
 • Program Wiarygodna Szkoła Podstawowa
 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
 • Podziękowanie dla Szkoły od Pani Minister Edukacji Narodowej